پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

کشف انبار بزرگ کالاهای غیرمجاز و قاچاق درکرج

danesheroz1 تیر ۵, ۱۳۹۲ ۰
کشف انبار بزرگ کالاهای غیرمجاز و قاچاق درکرج

دانش روز: مدیربازرسی و نظارت اصناف استان البرز از کشف یک انبار بزرگ شامل انواع داروهای گیاهی، لوازم آرایشی، مواد غذایی غیرمجاز و قاچاق درشهرستان کرج خبر داد

 به گزارش دانش روز،  رمضان رستمی افزود: براساس گزارش های مردمی مبنی بر توزیع گسترده فرآورده های دارویی و غذایی غیرمجاز و لوازم آرایشی قاچاق و غیر بهداشتی توسط یک شرکت غیرمجاز، موضوع به صورت ویژه در دستورکار دایره مبارزه با کالای قاچاق واحد بازرسی قرار گرفت و پس از تحقیقات و بررسی های شبانه روزی،محل انبار در یکی از باغ های متروکه اطراف کرج کشف شد.

وی اظهارکرد: با توجه به وسعت انبار و همچنین حساسیت موضوع، پس از هماهنگی های لازم با اداره کل تعزیرات حکومتی، اداره مبارزه باقاچاق کالا و دانشگاه علوم پزشکی استان از این انبار بازرسی و مقادیر فراوانی از انواع داروهای گیاهی، لوازم آرایشی و مرباهای دست ساز و سایر موادغذایی غیربهداشتی و قاچاق در محل کشف شد.

رستمی بیان کرد: انبار کشف شده فاقد استانداردهای بهداشتی لازم یوده و اقلام موجود که حجم بالایی نیز داشتند در شرایط بد و در معرض عبورجانوران موذی و حیوانات ولگرد نگهداری می شد که به دستور قاضی تعزیرات حکومتی، انبار تا تکمیل پرونده توسط بازرسین شبکه بهداشت کرج پلمپ شد.

وی گفت: متاسفانه در سطح شهر شاهد عرضه فرآورده های دارویی غیر مجاز و غیر بهداشتی توسط برخی واحدهای عطاری هستیم که با تبلیغات کاذب خود سعی در عرضه این نوع محصولات دارند.

رستمی افزود: بر اساس قانون عرضه هرگونه داروهای شیمیایی، ترک اعتیاد، جنسی در عطاری ها ممنوع است.

مدیر بازرسی اصناف البرز از تمامی شهروندان خواست اینگونه مایحتاج دارویی خود را با تشخیص و تجویز متخصصان و فقط از داروخانه ها تامین کنند.

وی یادآورشد: شماره تلفن های ۵- ۳۲۲۱۸۱۵۴ و سامانه ارتباطی ۱۲۴ همواره آماده دریافت شکایات و گزارش های مردمی در این زمینه و سایر تخلفات صنفی درسطح شهر است.

 

 

منبع:ایرنا

چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۲ - ۱۳:۰۹
کد خبر : 32085
بازدیدها: 214

پاسخی بگذارید »