چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

کشتی در سراشیبی سقوط یا پوست اندازی نوظهور

danesheroz فروردین ۹, ۱۳۹۲ ۰

کشتی ایران در مسابقات المپیک نتیجه برنامه ریزی خود در ۴ سال گذشته را گرفت و امید می رفت تا این روند رو به رشد تداوم یابد اما اتفاقات ناخوشایند دیگری رقم خورد.

متلاشی شدن گروه منسجمی که در تمام رده های تیم های ملی کشتی فرنگی مشغول خدمت بودند، عزیمت جمشید خیرآبادی و حسن نوربخش به کشور آذربایجان، خانه نشین شدن محمد بنا، استعفای خلیل رشید محمدزاده سرمربی سابق تیم ملی نوجوانان و کناره گیری سئوال برانگیز رسول جزینی و اسفندیاری پس از مسابقات جام جهانی تهران نفس کشتی فرنگی را به شماره انداخت.

از سوی دیگر در رشته آزاد مسائل پیش آمد در فینال مسابقات لیگ برتر کشتی آزاد که باعث شد در مسابقات جام جهانی تبعات پخش زنده صحبت های غلامرضا محمدی از طریق تلویزیون دامن گیر خبرنگاران شود و معدود خبرنگاری اجازه حضور در منطقه مخصوص مصاحبه را داشته باشد! کنار گذاشتن سوال برانگیز سید اکبر میرروشن که به مدت ۴ سال عضو ایرانی هیات رئیسه کنفدارسیون کشتی آسیا بود و معرفی ابراهیم جوادی عضو هیئت رئیسه فدراسیون کشتی برای احراز این پست شوک دیگری بر جامعه کشتی بود.

مطلب ارسال اساسنامه کشتی به مقر فیلا و رضایت نسبی آن نهاد از تغییرات صورت گرفته کشتی دوستان را به بازگشت ثبات به ورزش اول کشور امیدوار می کرد که مضروب شدن ” خسروی ” در سالن کشتی با ضربه چاقو دیگر بار خاطر کشتی دوستان مکدر شد.

اگرچه برخی اوقات اخباری از اختلافات از درون فدراسیون به گوش می رسید اما این مطالب هیچ وقت توسط مسئولی تائید نشد و نمود بیرونی نداشت.

همگان امید داشتند با شروع سال ۹۲ همدلی جای خود را به مسائل حاشیه ای بدهد اما برکناری عارف ربطی دبیر سابق فدراسیون کشتی توسط حجت الله خطیب سرپرست این فدارسیون و اظهار نظرهای تند ربطی در خصوص غیر قانونی بودن حکم برکناری وی آسمان فدراسیون را تیره و تار کرد.

آخرین موضوع این که با وصول نامه تهدید آمیز فیلا درخصوص صادر نشدن مجوز حضور نامزدهای ایرانی احراز پست هیات رئیسه در کنفدراسیون آسیا این فریاد را در گوش کشتی دوستان طنین افکن شد که حتی در جمع روسای کنفدارسیون آسیا هم نماینده ای نخواهیم؟! و این مطلب یعنی انزوای بیش از پیش کشتی ایران در جهان و قاره آسیا! ما داعیه آقایی بر کشتی جهان را داریم اما در قاره آسیا هم کرسی در اختیار نداریم!

صد البته که حجت الله خطیب اعلام کرده است که بدهی فیلا پردخت و مشکلات حل خواهد شد ولی هیچ اشاره ای به موضوع محرومیت ایرانی ها از احراز پست در کنفدارسیون آسیا نکرده است.

به نظر می رسد با توجه به ادامه مدت سرپرستی خطیب که عداه ای مسائل سیاسی را در آن دخیل می دانند، کشتی هر روز حواشی جدیدی به خود خواهد دید و صد البته آن چه در این بین ضرر می کند اعتبار کشتی در داخل و بیرون کشوراست.

مهم نیست خطیب رئیس بشود یا نشود، فدراسیون کشتی روسای متفاوت و متعددی به خود دیده است اما راه خود را ادامه داده است. آن چه امروز اهمیت دارد اعتبار کشتی ایران است که نباید چیزی بر آن برتری داشته باشد مقوله ای که امروز به فراموشی سپرده شده است.

جمعه ۹ فروردین ۱۳۹۲ - ۱۰:۴۰
کد خبر : 10316
بازدیدها: 231

پاسخی بگذارید »