دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

گندم زاده: توکل، تلاش و توجه والدین عوامل موفقیت من بود

کسب رتبه برتر کنکور توسط یک خبرنگار در طبس

danesheroz1 مرداد ۱۲, ۱۳۹۲ ۰
کسب رتبه برتر کنکور توسط یک خبرنگار در طبس

دانش روز: مهدی گندم زاده، دانش آموز و خبرنگار در میان رقبای شهرستانی خود رتبه برتر را در کنکور سال ۱۳۹۲ کسب کرد

به گزارش دانش روز، با اعلام نتایج آزمون سراسری، مهدی گندم زاده  از طبس موفق شد در گروه آزمایشی ریاضی و فیزیک رتبه ۳۲۲ (سوم در شهرستان) و در گروه آزمایشی هنر رتبه ۱۴۶ (دوم در شهرستان) را کسب کند.

وی که امروز به دعوت دوستان خبرنگارش به اداره دانش آموزی طبس آمده بود، از احوال خود و عوامل موفقیتش در کنکور سخن گفت.
گندم زاده اظهار داشت: کنکور، یک رقابت تنها در درس خواندن نیست، رقابت بین تمام ویژگی های یک دانش آموز با دیگران است. داوطلب علاوه بر درس خواندن باید در زمینه روحی و روانی نیز با بقیه مسابقه دهد.

وی افزود: برخلاف تصور خیلی از دانش آموزان دبیرستانی، باید آن ها درس خواندن را از همان ابتدا آغاز کنند تا در سال های سوم و چهارم فشار و استرس کنکور بر آنها غلبه نکند.

این خبرنگار خاطر نشان کرد: من یکسال بخاطر جهشی خواندن سوم دبستان از همکلاسی هایم کوچکتر بودم و همیشه این موضوع باعث افزایش اعتماد به نفس و عدم نگرانی من از نتیجه کنکور می شد. من درس خواندن را از تابستان سال چهارم به طور منظم آغاز کردم و تا شب کنکور هم روند پیشرفت خود را حفظ کردم.

وی ادامه داد: شرایط کنکور برای من متفاوت بود، من علاوه بر سن کمتر در فعالیت هایی مشغول بودم که شاید بسیاری از دوستانم روی آن ها را خط کشیده بودند. من همیشه می خواستم زندگیم صرفاً درس نباشد و کارهای جنبی از جمله خبرنگاری، تحقیق و پژوهش و .. را نیز دنبال کنم.

این رتبه برتر کنکور در شهرستان طبس در بیان عوامل موفقیت خود گفت: مهمترین عامل در موفقیت یک فرد در تمام زمینه ها توکل بر خداست، که من سعی کرده بودم آن را در کارهایم در نظربگیرم. بعد از آن، مشوق و پشتیبان من در این راه پدر، مادر و خانواده ام بودند که تمام تمرکزشان بر روی خواسته های و موفقیت من جمع شده بود.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: برای بدست آوردن این دو ویژگی دانش آموز زحمت زیادی متحمل نمی شود. اما پس از این ها، تلاش و پشتکار فرد است تا او را به هدفش که رتبه برتر در کنکور است نزدیک کند. تلاش دانش آموز به منزله رقم یک برای عدد ۱۰۰ است؛ اگر یک نباشد دوعامل دیگر همانند دو صفر هستند که هیچ فایده ای ندارند؛ اما تلاش، به آن دو عامل ارزش می بخشد و این سه رقم با هم نمره کامل ۱۰۰ را حاصل می کنند.

خبرنگار برتر از دانش آموزان و هم سن و سالان خود خواست تا این سه عامل را مدنظر قرار دهند و سختی های چند سال دبیرستان را تحمل کنند تا زندگی و سرنوشت آینده شان را آن طور که می خواهند رقم بزنند و بتوانند برای جامعه به عنوان عضوی مفید و موفق عمل کنند.

وی در پایان سخنانش از معلمان، دلسوزان و همه کسانی که برای موفقیت خود و سایر دوستانش در کنکور سراسری در منطقه محروم طبس زحمت کشیده اند قدردانی کرد.

گفتنی است، خبرنگار برتر کشوری و اعزام به کشور سوریه در گروه صلح، معرفت و دوستی از طرف سازمان دانش آموزی جمهوری اسلامی ایران در سال ۱۳۸۷ و اعزام به عمره دانش آموزی ۱۳۹۰ در کاروان نخبگان از موفقیت های مهدی گندم زاده در طول دوره ۷ ساله خبرنگاری اوست.

منبع:پانا       لازم به ذکر است که این آقای گندم زاده خبرنگارپانا می باشد.

شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۱:۰۹
کد خبر : 46022
بازدیدها: 193

پاسخی بگذارید »