جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

با هدف پیشبرد روند صلح:

کری امروز با نتانیاهو دیدار می‌کند

danesheroz1 آذر ۲۲, ۱۳۹۲ ۰
کری امروز با نتانیاهو دیدار می‌کند

دانش روز: وزیر امور خارجه آمریکا قرار است صبح امروز (جمعه) با نخست‌ وزیر رژیم صهیونیستی و برخی مقامات اسرائیل دیدار و در خصوص پیشبرد مذاکرات دشوار میان فلسطین و اسرائیل به مذاکره و گفت‌ وگو بپردازد.

 به گزارش دانش روز، به نوشته روزنامه مصری الیوم السابع، جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا روز پنج‌شنبه نیز به منظور دیدار با رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین و با هدف پیشبرد مذاکرات صلح میان فلسطین و اسرائیل وارد رام‌الله در کرانه باختری شد.

به گزارش رادیو اسرائیل، کری بر توافق گروه‌ها بر طرح آمریکا پافشاری خواهد کرد به ویژه اینکه او معتقد است امکان نقض پرونده مذاکرات در این مرحله وجود دارد.

این دیدار نهمین سفر وزیر خارجه آمریکا از زمان آغاز تلاش‌های وی در ماه مارس برای پیشبرد مذاکرات میان فلسطین و اسرائیل به منطقه خاورمیانه محسوب می‌شود. جان کری پس از دیدار با نتانیاهو عازم اردن خواهد شد.

بر اساس این گزارش، کری جمعه گذشته در جریان هشتمین سفر به خاورمیانه با نتانیاهو و محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین دیدار کرد. طرفین در مذاکرات کنونی تا حدودی به پیشرفت دست یافته‌اند.

پیشتر مذاکرات صلح میان طرفین که پس از سه سال وقفه از سرگرفته شده بود، به دلیل تداوم شهرک‌سازی‌های رژیم صهیونیستی به شکست انجامید.

منبع: ایسنا

جمعه ۲۲ آذر ۱۳۹۲ - ۰۹:۵۳
کد خبر : 79705
بازدیدها: 298

پاسخی بگذارید »