یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

کرکس جاسوس اسرائیل به دام افتاد

danesheroz آذر ۱۸, ۱۳۹۱ ۰

بعد از شکار پهباد اسرائیلی در حریم هوایی کشور سودان این بار مقامات سودانی از شکار کرکس حامل تجهیزات جاسوسی اسرائیل خبر دادند. پرنده ای (کرکس) در شهر خارطوم شکار شده است که بر روی آن تجهیزات جاسوسی از قبیل “تراشه GPRS” اسرائیل نصب شده بود. رسانه های سودانی اعلان کرده اند که تجهیزات نصب [&hellip

بعد از شکار پهباد اسرائیلی در حریم هوایی کشور سودان این بار مقامات سودانی از شکار کرکس حامل تجهیزات جاسوسی اسرائیل خبر دادند.

پرنده ای (کرکس) در شهر خارطوم شکار شده است که بر روی آن تجهیزات جاسوسی از قبیل “تراشه GPRS” اسرائیل نصب شده بود. رسانه های سودانی اعلان کرده اند که تجهیزات نصب شده بر روی این کرکس قادر به عکس گرفتن و ارسال آن به اسرائیل بود. این خبر در حالی منتشر شده است که مقامات اسرائیلی در واکنشی سریع صحت آن را رد کردند.

احمد بلال عثمان وزیر اطلاعات سودان در تاریخ ۲۴ اکتبر اعلام کرد که چهار فروند هواپیمای جنگنده اسرائیلی به یک کارخانه نظامی در حومه شهر خارطوم پایتخت سودان حمله کردند که در این تهاجم دستکم دو نفر کشته شدند.

عمر البشیر رئیس جمهور سودان در تاریخ ۲۶ اکتبر گفت: «رفتارهای غیر مسئولانه اسرائیل نشانه نگرانی ها و برافروختگی این رژیم در قبال تحولات سیاسی و اجتماعی در منطقه و درباره پیشرفت در سودان است.»

سودان تنها کشوری نیست که از شکار پرنده ای حامل تجهیزات جاسوسی رژیم اسرائیل خبر می‌دهد.

رسانه های عربستان سعودی در سال ۲۰۱۱ گزارش دادند این کشور یک کرکس را که تجهیزات جاسوسی اسرائیل به یک پایش و نوشته «دانشگاه تل آویو» به پای دیگرش بسته شده بود، شکار کرده است.

 

شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۱ - ۰۷:۴۰
کد خبر : 533
بازدیدها: 278

پاسخی بگذارید »