سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

کره شمالی به ارتش خود مجوز حمله هسته‌ای به آمریکاراداد

danesheroz فروردین ۱۵, ۱۳۹۲ ۰
کره شمالی به ارتش خود مجوز حمله هسته‌ای به آمریکاراداد

ارتش کره شمالی پنجشنبه اعلام کرد موافقت نهایی برای حمله نظامی به آمریکا را که شامل استفاده از سلاح هسته ای «پیشرفته»‌ نیز می شود دریافت کرده است

رییس ستاد ارتش کره شمالی در بیانیه ای که خبرگزاری کره شمالی آن را منتشر کرد افزود رسما به واشنگتن اطلاع داده است که این تهدیدات آمریکا «با ابزار تهاجمی هسته ای به شدت پاسخ داده خواهد شد.»

در بیانیه ارتش کره شمالی آمده است :«عملیاتی که نیروهای مسلح ما انجام خواهند داد بررسی و تصویب شده است.»

کره شمالی در هفته های اخیر تهدیدات خود را تشدید و به حمله احتمالی بر ضد آمریکا به ویژه در هاوایی و گوام در اقیانوس آرام تهدید کرده است.

در این بیانیه آمده است :« زمان این انفجار نزدیک است و جنگ در شبه جزیره کره ممکن است امروز یا فردا آغاز شود.»

ارتش کره شمالی افزود :« با توجه با این وضع ، فرماندهی ستاد ارتش کره شمالی اقدامات نظامی لازم را اتخاذ خواهد کرد.»

بر اساس این بیانیه ، ارتش کره شمالی آمریکا را مسئول کامل بحران کنونی معرفی کرده است و در این خصوص به اعزام بمب افکن های «بی ۲» آمریکا که توانایی حمل بمب هسته ای را دارد به رزمایش مشترک بین آمریکا و کره جنوبی اشاره کرده است.

ارتش کره شمالی در این بیانیه هشدار داد:« شبه جزیره کره تاکنون در معرض چنین خطر هسته ای قرار نداشته است.»

وزارت دفاع آمریکا چهارشنبه اعلام کرد تهدیدات کره شمالی را در خصوص حمله به خاک آمریکا و جزایر گوام «کاملا جدی می گیرد و برای پاسخ به احتمال چنین حملاتی آماده است.»

امریکا در جزیره گوام سامانه ضد موشکی مستقر می کند

امریکا روز چهارشنبه اعلام کرد برای مقابله با تهدیدات موشکی کره شمالی، سامانه ضد موشکی در جزیره گوام مستقر می کند.

وزارت دفاع امریکا اعلام کرد تا چند هفته دیگر، به منظور رویارویی با تهدیدات پیونگ یانگ، یک واحد ضد موشکی “THAAD” در جزیره گوام – واقع در اقیانوس آرام – مستقر خواهد کرد.

بر اساس گزارش خبرگزاری فرانسه از واشنگتن، سامانه “تاد” از توانایی رهگیری موشکها در ارتفاع بالا برخوردار است. پیشتر نیز دو ناوشکن ضد موشک “Aegis ایجیس” به منطقه اعزام شده است.

سامانه تاد نیز مانند پاتریوت زمینی بوده و بر روی کامیون نصب می شود. علاوه بر رهگیری، این سامانه به یک رادار دفاع ضد موشکی موسوم به “ایکس باند” مجهز است که می تواند منشا پرتاب و مسیر حرکت موشکهای بالستیک را تشخیص دهد.

رادار ایکس باند امکان دسترسی به “برنامه پشتیبانی دفاعی از طریق ماهواره” (DSP یا Defense Support Program) را فراهم می‏آورد و محل دقیق نقاط شلیک موشکهای زمین به زمین را مشخص می کند. مقامات مسئول امریکا می گویند این رادار قادر است هر چیزی را که از زمین، هوا یا دریا شلیک شده و به اندازه توپ بیسبال باشد، از فاصله ای چهار هزار و هفتصد کیلومتری تشخیص دهد.

نزدیک به شش هزار نظامی امریکایی در پایگاه نظامی گوام مستقرند.

کره شمالی از کارگران کره جنوبی خواست تا دهم آوریل مجتمع صنعتی کائه سونگ را ترک کنند

شبکه تلویزیونی العالم لحظاتی پیش در خبری فوری اعلام کرد پیونگ یانگ به کارگران کره جنوبی فعال در مجتمع صنعتی مشترک کائه سونگ در کره شمالی دستور داد تا تاریخ دهم آوریل این مجتمع را ترک کنند.

پنجشنبه ۱۵ فروردین ۱۳۹۲ - ۰۷:۱۹
کد خبر : 10706
بازدیدها: 235

پاسخی بگذارید »