یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

کتب درسی تنها منبع طراحی سؤالات امتحانی/ رؤیت کلید سؤالات ۳ ساعت پس از هر آزمون

28 danesheroz اردیبهشت ۲۴, ۱۳۹۲ ۰
کتب درسی تنها منبع طراحی سؤالات امتحانی/ رؤیت کلید سؤالات ۳ ساعت پس از هر آزمون

رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش با بیان اینکه تنها منبع طراحی سؤالات امتحانات دانش‌آموزان صرفاً کتاب درسی است، گفت: سؤالات و کلید سؤالات، ۳ ساعت پس از هر آزمون بر روی سایت مرکز سنجش قابل رؤیت است

به گزارش دانش روز ، عبدالأمیر عرفی رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش  اظهار داشت: تنها منبع طراحی سؤالات امتحانات دانش‌آموزان صرفاً کتاب درسی است و آن هم آخرین چاپی که در دسترس مدرسه و دانش‌آموزان قرار دارد.

وی ادامه داد: دانش‌آموزانی که از کتب نمونه سؤال و کمک آموزشی که در آموزشگاه‌های ارائه می‌شود، استفاده می‌کنند، توجه داشته باشند، در صورتی که این کتب با کتب درسی مغایرتی داشته باشد، مدرسه در قبال آن هیچ مسئولیتی ندارد.

* سؤالات امتحانات از تمام مباحث موجود در کتاب طراحی می‌شود

عرفی با بیان اینکه سؤالات امتحانات از تمام مباحث موجود در کتاب شامل فعالیت‌ها، شکل‌ها و محتوا طراحی می‌شود، افزود: سؤالات از تنوع برخوردار است و به صورت تشریحی، چهارگزینه‌ای، جورکردنی و جواب‌های کوتاه خواهد بود.

وی به جزوه بودجه‌بندی سؤالات اشاره کرد و گفت: این جزوه در اختیار مدارس از ابتدای سال قرار گرفته است و براساس آن وزن هر بخش از کتاب و میزان طراحی سؤالات مشخص شده است.

* بخش محدودی از سؤالات به صورت مفهومی طراحی می‌شود

رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش با بیان اینکه هر درسی اهمیت خاص خود را دارد، افزود: به ویژه دانش‌آموزان کنکوری دقت داشته باشند که هر درس آنها در کنکور چه وزنی دارد و برای هر درس تمرکز لازم را داشته باشند.

وی افزود: بخش محدودی از سؤالات به صورت مفهومی طراحی می‌شود به این معنی که ممکن است عین سؤال یا جواب در کتاب نباشد.

عرفی به کلید سؤالات نیز اشاره کرد و اظهار داشت: حداکثر ظرف ۳ ساعت پس از هر آزمون، سؤال و کلید سؤالات در سایت مرکز سنجش آموزش و پرورش در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت.

وی در خصوص نتایج آزمون نیز گفت: یک هفته بعد از اتمام امتحانات نتایج به طور رسمی به دانش‌آموزان اعلام خواهد شد.

سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۳:۱۴
کد خبر : 17297
بازدیدها: 203

پاسخی بگذارید »