جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

کتاب کرج پژوهی در کرج رونمایی شد

danesheroz1 تیر ۵, ۱۳۹۲ ۰
کتاب کرج پژوهی در کرج رونمایی شد

دانش روز: در نخستین همایش هویت ایرانی اسلامی در کرج از کتاب کرج پژوهی رونمایی شد

  به گزارش دانش روز، این همایش به همت سازمان زیباسازی شهرداری کرج و با حضور سیدعلی آقازاه شهردار کرج، حسین صدرایی مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری کرج، استادان دانشگاه و دانشجویان برای اولین بار برگزار شد.

معاون برنامه ریزی و توسعه سازمان زیباسازی شهرداری کرج در حاشیه برگزاری این همایش به خبرنگار ایرنا گفت: این کتاب کاری است از کارشناسان و محققان بومی که به همت معاونت برنامه ریزی و توسعه سازمان زیباسازی تهیه و تدوین شده است.

علی آرایی افزود: کتاب ˈ کرج پژوهی ˈ شامل فصول مختلفی از جمله معرفی روستاهای باستانی کرج، روستاهای متمرکز کرج، امام زاده ها و اماکن مذهبی موجود در این کلانشهر، معرفی خرده فرهنگ ها، گویش های مختلف و … است.

وی با بیان اینکه، کرج دارای پیشینه و فرهنگ دیرینه ای است، گفت: شناساندن این پیشینه و فرهنگ امر بسیار مهمی است که سازمان زیباسازی با هدف تحقق این مهم نسبت به تهیه و تدوین کتاب کرج پژوهی مبادرت کرده است.

آرایی اظهار کرد: محور پژوهش در این کتاب شناخت ریشه های فرهنگی، تاریخی همچنین آشنایی با هویت ˈ ایرانی اسلامی ˈ کرج است که امیدواریم یکی از مهمترین خروجی های تدوین این کتاب، ارتقا سطح دانش همگان در خصوص کرج و عرصه های فرهنگی، تاریخی، مذهبی این دیار باشد.

معاون برنامه ریزی و توسعه سازمان زیباسازی شهرداری کرج در بخش دیگری از سخنان خود، هویت را زمینه ساز ایجاد وحدت و انسجام فرهنگی دانست و بر تحقق این مهم بصورت دقیق و کارآمد تاکید کرد.

آرایی ˈ هویت ˈ را به عنوان مولفه ای مهم که زمینه ساز ایجاد وحدت و انسجام جمعی است، معرفی کرد و گفت: با توجه به جایگاه این مولفه مهم نیاز است، بررسی و تحلیل اصولی و گسترده ای در خصوص هویت و عناصر شکل دهنده آن به ویژه در زمینه تحقق هویت ایرانی اسلامی صورت گیرد که در کرج نیز انجام این مهم مد نظر سازمان زیباسازی قرار دارد و این سازمان نیز برنامه ریزی های متنوعی را در این زمینه به انجام رسانده است که تدوین کتاب ˈ کرج پژوهی ˈ نمونه آن است.

 

منبع:ایرنا

چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۲ - ۲۲:۴۹
کد خبر : 32278
بازدیدها: 163

پاسخی بگذارید »