جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

کتاب های درسی نشانه سواد ملی یک جامعه است

danesheroz1 اسفند ۲۰, ۱۳۹۲ ۰
کتاب های درسی نشانه سواد ملی یک جامعه است

دانش روز: رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی گفت: کتاب های درسی نشانه سواد ملی و از شاخص های قوت و اقتدار فرهنگی یک جامعه محسوب می شود

به گزارش دانش روز، حجت الاسلام محی الدین بهرام محمدیان روز سه شنبه در جلسه مشترک مولفان کتاب های درسی با مسوولان پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس، تاکید کرد: لازم است معارف جنگ که مجموعه ای از معارف دینی، مدنی، عرفانی، حماسی، سیاسی و حتی بهداشتی، اقتصادی و … است، علاوه بر وزارت آموزش و پرورش در سایر حوزه های جامعه نیز مطرح شود.

وی یکی از معضلات اساسی جامعه امروز را مقابله با فرهنگ مهاجم معرفی کرد و اظهار داشت: پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس باید با برگزاری نشست های علمی و مستمر، مولفان کتاب های درسی را با اطلاعات روز، ابعاد و ابزار گوناگون قدرت نرم و سخت، شیوه های جدید تهاجم فرهنگی بیگانگان و ابعاد مختلف دفاع مقدس آشنا سازند تا آنان بتوانند با زبان برنامه درسی به تولید محتوای آموزشی بپردازند.

رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی همچنین از مسئولان پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس خواست تا برای تولید منظومه جامع و حماسی دفاع مقدس، زنان برجسته و غیورمردان دفاع مقدس را معرفی کنند و به تولید محتوای لازم بپردازند.

وی بر ارایه اطلاعات به صورت تخصصی توسط این پژوهشگاه تاکید کرد و گفت: ظرفیت های ویژه ای در نظام تعلیم و تربیت، نظام رسانه ای و حوزه تبلیغات وجود دارد که نادیده انگاشته شده و لازم است این ظرفیت ها به کار گرفته شود.

محمدیان تصریح کرد: بعد از تولید دانش و معارف دفاع مقدس توسط این پژوهشگاه، وزارت آموزش وپرورش آن اطلاعات را با زبان آموزشی توزیع می کند.

رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی افزود: دفاع مقدس برای ما یک حیثیت ملی است و معارف آن باید همیشه پر تلالو و درخشان باشد و برای شناساندن آن، به پژوهش هایی در سطح کلان، نوآوری، خلاقیت و مدیریت و از همه مهم تر اهتمام و غیرت نیازمندیم.

محمدیان از تولید کتاب های زنان برجسته حاضر در دوران دفاع مقدس خبر داد و افزود: باید دانش آموزان دختر از هویت دختر بودن خود اظهار رضایت کنند و بتوانند به زنان قهرمان آن دوران افتخار کنند.

وی با اشاره به اینکه گنجینه های جنگ مانند منابع زیرزمینی سرمایه است، اظهار داشت: این سرمایه متعلق به همه نسل ها است و برای بهره وری بیشتر نیازمند فراوری و فرآورده شدن است.

منبع: ایرنا

سه شنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۱:۲۰
کد خبر : 97801
بازدیدها: 120

پاسخی بگذارید »