دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

کتاب «قرآن شناخت» منتشر شد

danesheroz1 مرداد ۷, ۱۳۹۲ ۰
کتاب «قرآن شناخت» منتشر شد

دانش روز: مجموعه مباحثی که در فصلهای کتاب قرآن شناخت بررسی می شود، شناختی کلی از قرآن ارائه می دهد که چراغ راه آشنایی عمیق تر نسبت به معارف برونی و درونی قرآن شمرده می گردد و ما را برای فهم و تفسیر قرآن آماده می سازد

به گزارش دانش روز، مجموعه مباحثی که در فصلهای این کتاب بررسی می شود، حائز اهمیت فراوان است؛ زیرا شناختی کلی از قرآن ارائه می دهد که چراغ راه آشنایی عمیق تر نسبت به معارف برونی و درونی قرآن شمرده می گردد و ما را برای فهم و تفسیر قرآن آماده می سازد.

آری! قرآن کتاب هدایت و روشنگر مسیر سعادت و بیانگر تمام آنچه که بشریت به آن نیازمند است، می باشد. قرآن، معجزه جاودان جهانی و سندحقانیت دین اسلام است. قرآن، راه فطرت را به روی انسان گشوده و دین مبتنی بر فطرت را، به طور مشخص، برای او بازگو کرده است.

قرآن راهی مطمئن و قابل اعتماد در جهان شناسی و جهان بینی است. قرآن، تنها منبع دست نخورده ای است که اسلام راستین را به ما می نمایاند و در آن هیچ گونه تحریف راه نیافته است. قرآن قانونی کامل و بی نقص را در زندگی بشر بیان می کند.

این کتاب دارای چهار بخش و هر بخش شامل چند فصل می باشد:
بخش اول: مبانی صدوری قرآن
بخش دوم: تاریخ قرآن
بخش سوم: اهداف و قلمرو قرآن
بخش چهارم: قرآن، عقل و علم

کتاب قرآن شناخت به قلم محمدعلی اسدی نسب، به همت پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی به شمارگان ۲۰۰۰ نسخه، ۲۱۷ صفحه و قیمت ۸۰۰۰ تومان منتشر شده است.

منبع:مهر

دوشنبه ۷ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۹:۱۷
کد خبر : 44107
بازدیدها: 178

پاسخی بگذارید »