یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

کتاب فهمیده‌ های مدرسه

danesheroz1 اسفند ۲۵, ۱۳۹۲ ۰
کتاب فهمیده‌ های مدرسه

دانش روز: کتاب «فهمیده‌ های مدرسه» عنوان اثری است که در قالب ۶۴ فراز ادبی و داستانی برای کوچکترین شهدای دانش‌ آموز ۳۲ استان نوشته شده است.

 به گزارش دانش روز، اثر حاضر شامل سه دیباچه است که دو عنوان از آن را علی‌اصغر فانی، وزیر آموزش و پرورش و حسین هژبری، معاون پرورشی و فرهنگی وزیر نگاشته‌اند. دیباچه نخست به سخنان رهبر معظم انقلاب در جمع اعضای یادواره مرکزی دانش‌آموزان شهید حسین فهمیده و ۳۶ هزار شهید دانش‌آموز اختصاص دارد که معظم‌له بیان فرموده‌اند: «زنده نگاه داشتن یاد و خاطره نوجوانان بسیجی که حالا یک نمونه‌اش همین شهید حسین فهمیده است، کاری بزرگ و برجسته است. بگردید نمونه‌های دیگری را هم پیدا کنید … در همان ایام جنگ، پسربچه ۱۳ ساله‌ای می‌خواست به میدان جنگ برود، قبولش نکرده بودند ـ این‌ها با ما همسایه و نزدیک بودند؛ زمان ریاست جمهوری من بود ـ مادر این نوجوان به منزل ما آمده بود و به خانواده ما التماس می‌کرد که به فلانی بگویید کاری برای این بچه بکند؛ اینقدر در خانه گریه می‌کند که به جنگ برود و ما را عاجز کرده است؛ شما ببینید، واقعاً یک بچه در سنین ۱۳ سالگی، در شوق رفتن به جبهه، کاری کند که مادر خودش را وادار کند بیاید و با التماس از ما بخواهد که ما برای او وسایل جنگ را فراهم کنیم.
این‌ها چیز خیلی مهمی است. البته از این قبیل که می‌گویم، یکی هم نبود؛ ما آن وقت چند نمونه این جوری داشتیم؛ در جبهه، جوان‌هایی بودند. هر کدام از شماها لابد از این قبیل، کسانی را می‌شناختید؛ بنده هم تعداد قابل توجهی از این‌ها را می‌شناختم. بعضی از این‌ها به حمدالله زنده هستند و بعضی به شهادت رسیده‌اند. این‌ها را پیدا و معرفی کنید تا اینکه سرمشقی باشند.»
در ادامه این اثر، نام شهدا به تفکیک استان‌ها و در قالب ۶۴ داستان ارائه شده‌ است که رؤیای پرواز، من ایرانی‌ام، صبح روز بعد، زبان گنجشک‌ها، آهنگران دوم، ققنوس در آتش، کیک تولد، پرستوی فروردین، لباس احرام و … عناوین داستان‌های آنها را به خود اختصاص می‌دهند که در کنار تصویر شهید ارائه شده‌اند.
کتاب «فهمیده‌های مدرسه» گردآوری و تألیف روح‌الله مالمیر در ۸۸ صفحه رنگی، ۵۰۰۰ هزار نسخه، و با قیمت ۶ هزار تومان توسط مؤسسه فرهنگی منادی تربیت منتشر شده است.

منبع: خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)

یکشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۸:۵۱
کد خبر : 98846
بازدیدها: 171

پاسخی بگذارید »