شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

کتاب‌های کمک آموزشی موجود در بازار مورد تایید آموزش و پرورش نیست

28 danesheroz خرداد ۱, ۱۳۹۲ ۰
کتاب‌های کمک آموزشی موجود در بازار مورد تایید آموزش و پرورش نیست

مدیر کل دفتر برنامه‌ریزی و تالیف سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی کشور گفت: کتاب‌هایی که با نام کمک آموزشی در بازار توزیع می‌شود، از سوی آموزش و پرورش مورد تائید نیست

به گزارش دانش روز ، محمدعلی جمالی‌فر در خصوص کتاب‌های کمک آموزشی ، بیان کرد: کتاب‌هایی که با نام کتاب‌های کمک آموزشی در بازار توزیع می‌شود ، از سوی آموزش و پرورش مورد تائید نیست و اساسا کتاب‌های کار در آموزش و پرورش تعریف ویژه ای دارد.

مدیر کل دفتر برنامه‌ریزی و تالیف سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی کشور، ادامه داد: کتاب کار مقاطع مختلف تحصیلی آموزش و پرورش بر مبنای برنامه‌های درسی تالیف شده است که مکمل کتاب درسی بوده و با آنچه که به عنوان کتاب‌های کار در بازار توزیع می‌شود، تفاوت دارد.

وی افزود: کتاب کار مجموعه‌ای از فعالیت‌های متنوع برگرفته از کتاب‌های درسی در حوزه های شناختی، مهارتی و نگرشی و در راستای اهداف برنامه درسی ملی است.

به گفته جمالی‌فر در راستای برنامه درسی ملی کتاب‌های آموزشی مختلف به تناسب دوره تحصیلی و سن طراحی می شود و در کتاب درسی سعی شده است تا ضمن تشریح مفاهیم برنامه درسی، زمینه فعالیت بیشتر برای دانش‌آموزان فراهم شود تا یادگیری آنان استحکام یابد.

مدیر کل دفتر برنامه‌ریزی و تالیف کتب درسی، خاطرنشان کرد: کتاب کار در کنار کتاب های درسی، حجم آنها را کم می کند و کتاب کار حتما باید هم سو و هماهنگ با برنامه و کتاب اصلی درسی باشد و فعالیت‌های متنوعی را متناسب با کتاب درسی ارائه کند.

وی تصریح کرد: کتاب کار، مطالب را در قالب فعالیت های روزمره که برای دانش آموز قابل لمس است، ارائه می دهد و از این طریق یادگیری مطالب را برای آنان آسان تر می کند و این در حالی است که کتاب های کمک آموزشی در بازار تک بعدی است اما کتاب های کار آموزش و پرورش سبب ارتقای دانش، مهارت و خلاقیت دانش آموزان می شود.

چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۹:۴۵
کد خبر : 19531
بازدیدها: 272

پاسخی بگذارید »