سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

کتابهای درسی دوره ابتدایی نابینایان به خط بریل چاپ شد

danesheroz1 مهر ۶, ۱۳۹۲ ۰
کتابهای درسی دوره ابتدایی نابینایان به خط بریل چاپ شد

دانش روز: رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور از بررسی و مناسب‌ سازی ۱۱۵ عنوان کتاب درسی برای تبدیل به خط بریل و صوتی ویژه گروه آسیب‌دیده بینایی در سال تحصیلی جدید خبر داد

به گزارش دانش روز، نامدار عبدالهیان گفت: با توجه به نیاز دانش‌آموزان آسیب دیده بینایی، سازمان آموزش و پرورش استثنایی با بررسی و مناسب سازی کتابهای درسی از پایه اول ابتدایی تا پیش دانشگاهی، کتابهای نابینایان را به خط بریل و همچنین به صورت صوتی در سال تحصیلی جدید ارائه کرده است.

وی ادامه داد: در مقطع ابتدایی ۴۲ عنوان کتاب‌ به خط بریل تبدیل شده و علاوه بر آن دو کتاب هدیه‌های آسمان و مطالعات اجتماعی پایه ششم به صورت صوتی نیز در پایگاه اطلاع رسانی این سازمان قرار گرفته است.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی درباره مناسب سازی کتابهای دوره متوسطه اول و دوم و پیش دانشگاهی نیز گفت: در این مقاطع تحصیلی ۳۰ عنوان کتاب توسط سازمان به صورت گویا تهیه شده و ۳۸ عنوان کتاب به بریل تبدیل شده است.

عبدالهیان اضافه کرد: با توجه به تغییر کتابهای درسی پایه سوم ابتدایی سال تحصیلی ۹۳ـ۹۲، کتابهای مطالعات اجتماعی‌، فارسی و کتاب کار فارسی و ریاضی، هدیه‌های آسمان و علوم پایه سوم ابتدایی به صورت درشت خط چاپ شده است.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی افزود: کار بررسی و مناسب سازی کتابهای درسی پایه سوم ابتدایی نیز به همت دست اندرکاران آموزشی سازمان رو به پایان است.

وی گفت: در سال تحصیلی ۹۳ـ۹۲ ، ۶ عنوان کتاب درسی جدید و راهنمای معلم ویژه گروه آسیب دیده شنوایی دوره ابتدایی تحصیلی تالیف شده که تعدادی از آنها چاپ شده و برخی در سایت سازمان قرار می‌گیرد.

معاون وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: در گروه ناشنوایان، مناسب سازی دروس پایه‌های اول مقدماتی، تکمیلی و دوم ابتدایی، مناسب‌سازی دروس پایه ششم و مناسب سازی دروس دوره متوسطه اول و دوم نیاز به بررسی و بازنگری داشت که در این زمینه نیز اقدامات لازم برای سال تحصیلی جدید انجام شد.

وی اظهار داشت: برای نخستین بار، مکمل راهنمای معلم درس هنر پایه اول تا سوم ابتدایی و راهنمای آموزش معلم درس تربیت بدنی پایه اول ابتدایی ویژه دانش آموزان جسمی – حرکتی، امسال تألیف شده و چاپ شده است.

عبدالهیان بیان کرد: تهیه راهنمای معلم درس ریاضی پایه دوم ابتدایی نیز توسط کارشناسان آموزشی سازمان در دست انجام است

منبع:مهر

شنبه ۶ مهر ۱۳۹۲ - ۲۳:۳۶
کد خبر : 63117
بازدیدها: 290

پاسخی بگذارید »