شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

کتابداری در مدارس احیا می‌شود

danesheroz1 بهمن ۲, ۱۳۹۲ ۰
کتابداری در مدارس احیا می‌شود

دانش روز: معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اهمیت کتابداری در کتابخانه‌ های مدارس، از احیای کتابداری در مدارس خبر داد.

به گزارش دانش روز، حمیدرضا کفاش در جمع روسای آموزش و پرورش شهرستانها و مناطق استان کرمان، با تاکید بر اینکه معاونین پرورشی را متولی امر پرورشی بدانیم یک اشکال است، افزود: در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش تربیت وظیفه همگان است، نه فقط مربی پرورشی.

وی تصریح کرد: تلاش ما به عنوان مسئول در وزارتخانه، رصد مسئولیتهای واگذار شده برای رسیدن به اهداف والای تربیتی است و با حفظ و توسعه تشکیلات می توان به اهداف مهم تربیتی رسید.

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش گفت: مدیریت در سند تحول بنیادین یعنی تعادل، تناسب و تشخیص اولویت ها.

احیای اداره کل اردوها و اماکن تربیتی از دغدغه‌های معاونت پرورشی است

کفاش احیای اداره کل اردوها و اماکن تربیتی را از دغدغه های آموزش و پرورش دانست و افزود: اهمیت و نقش اوقات فراغت کمتر از کلاس درس نیست و دانش آموزان در فضایی که فشاری وجود نداشته باشد تربیت می پذیرد.

تدوین کتابچه فعالیت‌های تربیتی

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش علاوه بر احیای ردیف‌های اردوگاه‌های استانی و منطقه‌ای، تجدید ساختار نیروی انسانی را نیز جزو برنامه‌های آینده برشمرد و افزود: ساماندهی فعالیت‌های پرورشی در قالب یک دستورالعمل در سال ۹۴-۹۳ انجام خواهد شد و در سال آینده کتابچه فعالیت برای دوره ابتدایی، متوسطه اول و متوسطه دوم تدوین خواهیم کرد تا یاریگر مربیان در امر تربیت باشد.

وی به ایجاد کلاس‌های ضمن خدمت کیفی و غیرمعمول اشاره کرد و گفت: این کار در تهران آغاز شده و امیدواریم در شهرستان ها نیز هرچه سریع تر ایجاد شود.

منبع: ایسنا

چهارشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۲ - ۲۰:۴۰
کد خبر : 89221
بازدیدها: 357

پاسخی بگذارید »