چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

کاهش ۵۰ درصدی صادرات دارویی به ایران

danesheroz بهمن ۲۰, ۱۳۹۱ ۰

در تأیید گفته ها در خصوص تأثیر ضدبشری تحریم ها علیه ایران و کاهش صادرات دارو به کشورمان، رویترز روز جمعه در گزارشی از کاهش ۵۰ درصدی صادرات دارویی آمریکا به ایران در سال ۲۰۱۲ خبر داد

به نقل از خبرگزاری رویترز، آمار رسمی وزارت بازرگانی آمریکا این گفته ها را ثابت می کند که تحریم های مالی آمریکا، دسترسی به داروها را در ایران سخت کرده و آسیب های ضدانسانی بدنبال داشته است.

براساس این آمار، صادرات دارو از ۳۱.۱ میلیون دلار در سال ۲۰۱۱ به ۱۴.۸ میلیون دلار در سال ۲۰۱۲ کاهش یافته است، در حالیکه صادرات ویتامین و قرص های لاغری از ۱۰.۸ میلیون دلار در سال ۲۰۱۱ به ۴.۹ درصد کاهش داشته است.

صادرات مواد و ابزار مخصوص جراحی نیز از ۳.۷ میلیون دلار به ۲.۴ میلیون دلار کاهش یافته است.

تحریم های یکجانبه و “غیر قانونی” اخیر آمریکا و اتحادیه اروپا علیه ایران دسترسی به امکانات درمانی را برای برخی بیماری های خاص در ایران با مشکل مواجه کرده است.

بسیاری از بیماران دیابتی، هموفیلی، تالاسمی، سرطانی، کلیوی و… در اثر این تحریم ها با مشکل کمبود دارو مواجه شده اند و در معرض خطر هستند.

در عین حال گزارش رویترز از افزایش صادرات کلی کالاها توسط شرکت های آمریکایی خبر دارد. بنابر امار وزارت دارایی آمریکا، در سال ۲۰۱۲ صادرات کلی آمریکا به ایران برغم تحریمها، از ۲۲۹.۳ میلیون دلار به ۲۵۰.۲ میلیون دلار افزایش یافته است. بیشترین رقم افزایش صادرات در زمینه گندم و دیگر غلات بوده است.

  آخرین اخبار جهان را اینجا بخوانید.
جمعه ۲۰ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۹:۱۰
کد خبر : 6257
بازدیدها: 306

پاسخی بگذارید »