پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

کاهش ۱۰ درجه‌ای دما در اقصی نقاط کشور

danesheroz اسفند ۶, ۱۳۹۱ ۰

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: فردا در نیمه غربی و روز دوشنبه در نیمه شرقی دمای هوا بین ۵ تا ۱۰ درجه کاهش می یابد

عبدالرضا امیدوار شهری در گفتگو با مهر، با بیان این مطلب افزود: بر اساس نقشه های پیش یابی هواشناسی طی ۲۴ ساعت آینده در غرب، جنوب غرب، به تدریج در شمال غرب دامنه های زاگرس و دامنه های جنوبی البرز ابرناکی، بارش باران و برف و وزش باد پیش بینی می شود.
به گفته وی،  از امشب با نفوذ جریانات شمالی  بارشها در سواحل شمالی کشور تشدید می شود و طی روز یکشنبه دامنه فعالیت سامانه،  تمام نیمه غربی و شمال کشور را فرا می گیرد.
امیدوار با بیان اینکه در این مدت در برخی مناطق جنوب غرب و جنوب کشور باد و گرد وخاک رخ می دهد اظهار داشت: از اواخر وقت روز یکشنبه به تدریج از سمت شمال غرب و غرب از ناپایداریها کاسته می شود و روز دوشنبه سامانه بارشی در نیمه شرقی، مرکز، سواحل شمالی و برخی مناطق جنوب کشور فعال خواهد بود این سامانه اوایل وقت روز سه شنبه از مرز های شرقی کشور خارج می شود.
مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی تصریح کرد: روز یکشنبه در نیمه غربی و روز دوشنبه در نیمه شرقی کشور دمای هوا کاهش می یابد. روز های یکشنبه و دوشنبه دریای خزر مواج خواهد بود.
وی افزود: از بعدازظهر امروز در استانهای کردستان، کرمانشاه، ایلام، همدان، لرستان، کهگیلویه وبویراحمد، شمال خوزستان و غرب چهارمحال و بختیاری بارش باران گاهی با رعدوبرق و وزش باد از شدت بیشتری برخوردار است. براین اساس آب گرفتگی معابر عمومی در این مناطق پیش بینی می شود.
امیدوار گفت: فردا در بیشتر نقاط استانهای گیلان، مازندران، لرستان، کهگیلویه وبویراحمد، اصفهان، یزد، کرمان، غرب فارس، شمال بوشهر، شمال هرمزگان، شمال خراسان جنوبی، جنوب خراسان رضوی به سبب بارش شدید باران گاهی با رعدوبرق ووزش باد و در ارتفاعات بارش برف، آب گرفتگی معابر عمومی پیش بینی می شود.
مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی اظهار داشت: طی این مدت در ارتفاعات البرز منتهی به استانهای اردبیل، گیلان، مازندران، زنجان، البرز، قزوین، تهران، سمنان، گلستان و خراسان شمالی به سبب بارش برف، اختلال در تردد جاده ای دور از انتظار نیست.
به گفته وی، از اواخر یکشنبه تا ظهر دوشنبه در استانهای خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، یزد و کرمان بارش باران گاهی با رعدوبرق و وزش باد و در مناطق سردسیر بارش برف از شدت بیشتری برخوردار است. براین اساس آب گرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن مسیلها در این مناطق بویژه در سیستان و بلوچستان پیش بینی می شود.
امیدوار تأکید کرد: طی روزهای یکشنبه و دوشنبه در استانهای گیلان، مازندران، لرستان، کهگیلویه وبویراحمد، اصفهان، یزد، کرمان، غرب فارس، شمال بوشهر، شمال هرمزگان، شمال خراسان جنوبی، جنوب خراسان رضوی به دلیل وزش باد و بارندگی، از سمپاشی، محلول پاشی و آبیاری باغات و مزارع چرای دام درحاشیه رودخانه و مسیلها و جابجایی نهال ها خودداری شود.
وی افزود: در مناطق جنوبی و شرقی کشورنیز با توجه به کاهش دما، هرس درختان و جابجایی نهال ها طی این دو روز انجام نشود و گلخانه داران مناطق سردسیر این استانها جهت حفاظت گلخانه ها و سالنهای پرورش، اقدام های لازم را انجام دهند و پس از قطع بارش ها، نسبت به کود پاشی و آبیاری تکمیلی اقدام کنند.
یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۱ - ۰۵:۳۶
کد خبر : 7791
بازدیدها: 126

پاسخی بگذارید »