یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

تمهیدات شهرآورد پایتخت:

کاهش فضای جداسازی تماشاگران دربی

danesheroz1 شهریور ۱۵, ۱۳۹۲ ۰
کاهش فضای جداسازی تماشاگران دربی

دانش روز: فرمانده یگان ویژه پایتخت با تشریح اقدامات پلیس برای تامین امنیت دربی گفت:به لیدرها هشدار می دهیم در صورتی که اقدام به ایجاد تنش کنند از ادامه حضورشان در ورزشگاه جلوگیری کرده وبا متخلفان برابر حکم قاضی حاضر در استادیوم برخورد می شود.

 به گزارش دانش روز، سرهنگ حسن عرب سرخی فرمانده یگان ویژه تهران در مورد تمهیدات پلیس برای شهرآورد پایتخت، گفت: با توجه به اینکه این مسابقه حساسیتهای بسیاری دارد و در بحث فراملی نیز این موضوع پیگیری می شود آمادگی کامل را برای تامین امنیت داریم. در سالهای گذشته داوران خارجی این مسابقه را قضاوت می کردند اما در چند سال اخیر داوران ایرانی بازی را داوری می کنند که این موضوع باعث می شود که برای پلیس حساسیت بیشتری به منظور تامین امنیت ایجاد شود.

فرمانده میدان بازی شهرآورد افزود: یک ماه قبل از برگزاری مسابقه جلسات با دستگاههای مسئول به منظور هماهنگی بیشتر برگزار شد. ضمن اینکه با مسئولان استادیوم جلسه ای برگزار و از ورزشگاه آزادی نیز بار دیگر بازدید کردیم. با توجه به اینکه در این بازی تماشاگران بسیاری حاضر می شوند نیروهای انتظامی را تقویت کرده و در سراسر استادیوم مستقر می کنیم.

عرب سرخی با بیان اینکه چند ساعت قبل از برگزاری مسابقه با لیدرها جلسه برگزار می کنیم گفت: با لیدرها و حامیان هوادار چند ساعت قبل از مسابقه جلسه ای برگزار می کنیم و آنها را توجیه می کنیم تا از ارتکاب اقدامات تنش زا خودداری کنند. تلاش می کنیم با همکاری پیشکسوتان که در ورزشگاه حضور دارند بازی خوبی برگزار شود.

وی به طرفداران دو تیم توصیه کرد: رعایت سایر تماشاگرانی که دارای سن و سال بیشتری هستند را بکنند. البته تماشاگران به ورزشگاه می آیند که هیجان خود را تخلیه کنند و ما نیز می دانیم که اکثر تماشاگران جوان هستند و می خواهند هیجانشان را تخلیه کنند. ممکن است تماشاگری ۱۰ ساعت روی صندلی خود بنشیند تا بازی تیمش را تماشا کند و همین باعث می شود آستانه تحمل او کاهش یابد. البته ما این موارد را درک می کنیم اما از تماشاگران می خواهیم که با پلیس همکاری کنند. پلیس دوست فوتبال دوستان است و ما آماده ایم که نظم را برقرار کنیم نه اینکه با تماشاگران برخورد کنیم.

فرمانده میدان بازی شهرآورد ادامه داد: به ماموران نیز توصیه کرده ایم که آستانه تحمل خود را بالا ببرند. ضمن اینکه ماموران حاضر در ورزشگاه آموزش های لازم را دیده اند چرا که شب قبل از مسابقه فردی ۱۵۰۰ کیلومتر راه آمده است تا در محیطی امن فوتبال را تماشا کند. از تماشاگران می خواهیم بار دیگر می خواهیم با پلیس همکاری کنیم.

فرمانده یگان ویژه تهران با اشاره به اینکه سعی می کنیم فضای کمتری را برای جداسازی تماشاگران دو تیم اشغال کنیم، گفت: با استفاده از نیرو و فنس تماشاگران را از یکدیگر جدا کنیم البته کری خوانی بین آنها طبیعی است.

وی اضافه کرد: تماشاگران حق دادن شعارهای انحرافی و بی اخلاقی را ندارند ضمن اینکه هنگام ورود به خوبی بازرسی می شوند تا اقلام ممنوعه را وارد ورزشگاه نکنند.

عرب سرخی با هشدار به لیدرهای دو تیم برای جلوگیری از جوسازی تاکید کرد: به لیدرها تذکر می دهیم که از ایجاد جوسازی خودداری کنند چراکه اگر لیدر متخلفی را مشاهده کنیم اجازه حضورش را در ورزشگاه نمی دهیم. افرادی نیز که مخل هستند مطابق حکمی که قاضی حاضر در ورزشگاه می دهد با او برخورد می شود.

 

 

منبع:مهر

جمعه ۱۵ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۲:۰۷
کد خبر : 57802
بازدیدها: 250

پاسخی بگذارید »