پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

کاش مخابرات را واگذار نمی‌کردیم/ الزام مجلس نباشد، وزارت ارتباطات ادغام نمی‌شود

danesheroz آذر ۱۹, ۱۳۹۱ ۰

معاون‌اول رئیس‌جمهور گفت: مخابرات را به توصیه آقایان واگذار کردیم که ای کاش نمی‌کردیم و اگر مجلس الزام کاهش تعداد وزارتخانه‌ها را بردارد، ادغام وزارت ارتباطات نیز منتفی است. محمدرضا رحیمی امروز در مراسم معارفه علی نیکزاد به عنوان سرپرست وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: حضور در مجلس تودیع و معارفه آقای تقی‌پور [&hellip

معاون‌اول رئیس‌جمهور گفت: مخابرات را به توصیه آقایان واگذار کردیم که ای کاش نمی‌کردیم و اگر مجلس الزام کاهش تعداد وزارتخانه‌ها را بردارد، ادغام وزارت ارتباطات نیز منتفی است.

خبرگزاری فارس: کاش مخابرات را واگذار نمی‌کردیم/ الزام مجلس نباشد، وزارت ارتباطات ادغام نمی‌شود
محمدرضا رحیمی امروز در مراسم معارفه علی نیکزاد به عنوان سرپرست وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: حضور در مجلس تودیع و معارفه آقای تقی‌پور و جدایی از این برادر که با او انس گرفتم، برای من قدری سخت بود و از این رو این مجلس به تعویق افتاد.

معاون اول ریاست جمهوری افزود: کلمه وداع با هجرت و اندوه همراه است و از این رو نمی‌خواستیم با دکتر تقی‌پور وداع کنیم و نخواهیم کرد.

وی گفت: مطابق توصیف آقای شریف‌زاده (معاونت پشتیبانی وزارت ارتباطات) از آقای تقی‌پور، ایشان فردی فروتن، با اخلاق، با دانش هستند.

رحیمی گفت: وزارت ارتباطات در حد چند وزارتخانه کارشناس دارد و این الزام مجلس بوده که باید دولت را کوچک و تعداد وزارتخانه‌ها را کم کنند.

معاون اول ریاست جمهوری گفت: از نام وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، بخش ارتباطات را واگذار کردیم که ای کاش واگذار نمی‌کردیم؛ آن را هم آقایان توصیه کردند که یکی از وزارتخانه‌های پردرآمد را دادیم رفت؛ نوش جانشان.

وی ادامه داد: اما برای بخش فناوری اطلاعات آن باید کاری کنیم که درآمدزایی داشته باشد.

معاون اول ریاست جمهوری ادامه داد: در دولت اصلاحات که من را از استانداری کردستان برداشتند، با گریه رفتم و با خنده برگشتم؛ بعدها از همان دولت همان وزیر به من گفت که اشتباه کردم.

رحیمی ادامه داد:‌ در مورد آقای تقی‌پور نیز همان طور که  همه وزرا می‌دانستند که من به ایشان ارادت دارم و گفتم که در مجلس تودیع وی شرکت نخواهم کرد، آقای تقی‌پور نیز اگر کسالت داشتند، باید بزرگی می‌کردند و حداقل به خاطر دوست‌دارانشان در مراسم شرکت می‌کردند.

وی گفت: اگر قدردان آقای تقی‌پور نباشیم، ناسپاسی کرده‌ایم؛ اتفاق اخیر (برکناری) فقط به خاطر ادغام است، اگر مجلس الزام ادغام را از دولت بردارد، ما نیز راحت تریم؛ زیرا تا جایی که توانستیم فشردیم.

رحیمی تصریح کرد: رئیس جمهور از من خواسته‌اند که به تک تک شما ابلاغ کم این دولت این وزارتخانه را در این بخش حفظ خواهد کرد.

به گزارش فارس پس از صحبت رحیمی یک روحانی کارمند وزارت ارتباطات به گفته خودش ۱۲ سال با این وزارتخانه همکاری داشته، گفت: آیا در این وزارتخانه شخص مناسبی برای سرپرست وزارتخانه وجود نداشت؟

رحیمی در پاسخ به این سوال گفت: موضوع برکناری آقای تقی‌پور و سرپرستی آقای نیکزاد بحث ادغام است؛ چون بنا است وزارت ارتباطات با وزارت راه و شهرسازی ادغام شود، مسئولیت وزارت نیز با آقای نیکزاد خواهد بود و اگر مجلس ادغام را نپذیرفت، وزیر بعد از آقای نیکزاد از جنس وزارت ارتباطات از جنس آقای تقی‌پور خواهد بود.

یکشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۱ - ۱۹:۲۵
کد خبر : 653
بازدیدها: 209

پاسخی بگذارید »