پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

کار ما با آمریکا از چراغ سبز گذشته است

danesheroz1 تیر ۲۵, ۱۳۹۲ ۰
کار ما با آمریکا از چراغ سبز گذشته است

دانش روز: سخنگوی وزارت امور خارجه با اعلام اینکه کار ما در رابطه با آمریکا از چراغ سبز گذشته است، اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران منتظر اقدامات عملی و تغییر جدی آمریکا در سیاست ها و اتخاذ رویکردهای جدید هاست

به گزارش دانش روز، عباس عراقچی در نشست خبری امروز خود در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوال خبرنگاری که پرسید؛ اوباما رییس جمهور آمریکا و دولت انگلیس برای مذاکره با ایران پس از انتخاب آقای روحانی به عنوان رییس جمهور چراغ سبز نشان دادند آیا تصور می‌کنید دولت آمریکا و انگلیس و سایر ممالک اروپایی با حسن نیت وارد مذاکره با جمهوری اسلامی ایران شوند؟ گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره آماده مذاکره با همه کشورها بوده است غیر از استثنائاتی که شما نیز مطلع هستید.
وی افزود: اینکه بسیاری از کشورها از جمله کشورهای غربی و اروپایی رسمی و غیررسمی اظهار تمایل به گفتگوها و تفاهم بیشتر میان دو کشور کرده اند امر مطلوبی است اما درباره آمریکا فکر می کنم کار ما از چراغ سبز و این قبیل کارها گذشته است و ما منتظر اقدامات عملی و تغییر جدی در سیاست ها و اتخاذ رویکردهای جدید هستیم.
عراقچی گفت: همانطور که قبلاً گفتم صرف کلمات زیبا و بیان مواضع خوشایند ،کفایت نمی کند پیش از این هم داشته ایم آنچه که ملاک تغییر نگاه ما به این تعاملات خواهد بود رفتار آمریکا در صحنه عمل است.

منبع:پانا

 

 

 

سه شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۲ - ۱۱:۲۰
کد خبر : 38264
بازدیدها: 242

پاسخی بگذارید »