پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

مدیر کل تعاون،‌ کار و رفاه اجتماعی استان البرز:

کارگران در تولید و اقتصاد کشور نقش اساسی دارند

danesheroz اردیبهشت ۹, ۱۳۹۲ ۰
کارگران در تولید و اقتصاد کشور نقش اساسی دارند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان البرز گفت: کارگران در تولید و اقتصاد کشور نقش اساسی دارند

به گزارش خبرگزاری فارس از کرج، علی ایمانی عصر امروز در نشست مطبوعاتی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: کارگران در تمام عرصه‌ها و به ویژه در اقتصاد و تولید کشور نقش اساسی و قابل توجهی دارند، لذا رفع مشکلات آنان و توجه به دغدغه‌های آنان یکی از مهم‌ترین اولویت‌ها باشد.

وی ادامه داد: براساس نامگذاری‌های سال‌های گذشته توسط مقام معظم رهبری نقش کارگران در تحقق این شعارها بسیار اهمیت داشته است.

ایمانی افزود: هم اکنون تعداد ۲۰ هزار و ۷۳ نفر در استان البرز مقرری بیمه بیکاری دریافت می‌کنند.

این مسئول اظهار داشت: در این راستا همچنین ۳۷۹ هزار و ۷۶۵ جمعیت کارگران بیمه شده استان هستند که از این تعداد ۲۵۲ هزار و ۹۳۰ نفر شامل بیمه اجباری هستند.

مدیر کل تعاون، ‌کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: در سال گذشته تعداد ۷۴۵ حادثه توسط بازرسان کار در استان بررسی و ۶۹۱ مورد بازرسی برای شناسایی اتباع خارجی غیرمجاز انجام و هزار و ۵۶۰ نفر اتباع غیرمجاز شناسایی شده‌اند.

وی تصریح کرد: سال گذشته حدود ۱۵ هزار دادخواست در هیئت‌های تشخیص و حل اختلاف استان رسیدگی شد که برای برخی رأی صادر شد و مواردی هم منجر به سازش شد.

*۱۰۰۰ شورای سازش در البرز تشکیل شد

ایمانی در سخنان خود با اشاره به تشکیل شورای سازش در استان البرز اذعان کرد: در سه ماه اخیر نیز بیش از هزار شورای سازش در واحدهای تولیدی، تشکلات کارگری، انجمن‌های صنفی و اتحادیه‌ها و حتی در جوار شهرک‌های صنعتی تشکیل و همین تعداد نیز دادخواست مطرح شده است.

*افزایش تعداد تشکلات کارگری در استان البرز

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان البرز در ادامه سخنان خود به افزایش تعداد تشکلات کارگری در سال جاری و در استان البرز اشاره کرد و افزود: یکی از برنامه‌های در نظر گرفته شده طی سال جاری افزایش تعداد تشکلات کارگری و بالادستی استان البرز است.

ایمانی تاکید کرد: در این راستا در نظر داریم نسبت به تشکیل مجمع نمایندگان کارگران، کانون انجمن‌های صنفی کارفرمایی و کارگری و کانون بازنشستگان اقدام کنیم.

دوشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۷:۳۲
کد خبر : 13639
بازدیدها: 245

پاسخی بگذارید »