شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

کاروان ناشنوایان ایران در انتظار طلای المپیک

danesheroz1 مرداد ۸, ۱۳۹۲ ۰
کاروان ناشنوایان ایران در انتظار طلای المپیک

دانش روز: کاروان ورزشی ناشنوایان ایران موفق شد در روز سوم مسابقات به دو مدال نقره و سه مدال برنز برسد. مدال‌هایی که می‌توانست به رنگ طلا باشد و تلاش ورزشکاران را درخشان‌تر کند. با این حال عملکرد ورزشکاران ناشنوای ایران تا پایان روز سوم قابل قبول بوده و آنها توانسته اند به ۹ مدال نقره و برنز دست پیدا کنند

به گزارش دانش روز، در روز سوم از مسابقات المپیک ناشنوایان کاروان ایران در رشته‌های پومسه و کشتی فرنگی نماینده داشت. ایران از دو نماینده خود در پومسه نهایت استفاده را برد و موفق شد یک مدال نقره در بخش مردان و یک مدال برنز در بخش بانوان کسب کند.

هرچند حسین کرمی با کسب این مدال، اولین نقره‌ای کاروان لقب گرفت با این حال زهرا ابراهیمی به گفته سرمربی پومسه بانوان می‌توانست به مدال طلا برسد؛ مدالی که به خاطر عملکرد داور رنگ برنز گرفت.

در رشته کشتی فرنگی هم دست ایران به مدال طلا نرسید. میثم قبشه دزفولی دارنده سه مدال طلای المپیک ناشنوایان در فینال بازی را به حریف روسی واگذار کرد و به مدال نقره رسید. مجید توکلی فرنگی کار وزن ۶۶ و مهدی بخشی کشتی گیر وزن ۵۵ کیلوگرم هم با بدشانسی از رسیدن به فینال باز ماندند تا به مدال برنز اکتفا کنند.

پیش از این ایران در رشته تکواندو موفق شده بود توسط محمد کاظم زاده، مریم خدابنده، میثم عابدی و سحر حسینی نژاد به مدال برنز برسد. به این ترتیب ایران در پایان روز سوم با ۹ مدال عملکرد قابل قبولی داشته است. البته انتظار می‌رود ایران در روزهای آینده طلسم بدون طلا بودن را بشکند و بتواند دست پر به کشور برگردد.

بیست و دومین دوره بازی های المپیک ناشنوایان از روز چهارم مردادماه در صوفیه بلغارستان آغاز شده و تا روز سیزدهم همین ماه ادامه خواهد داشت.

منبع:مهر

سه شنبه ۸ مرداد ۱۳۹۲ - ۰۰:۰۱
کد خبر : 44150
بازدیدها: 242

پاسخی بگذارید »