سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

کاردانش امسال هم امتحان نهایی ندارد

danesheroz بهمن ۱۸, ۱۳۹۱ ۰

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه کاردانش امسال هم امتحان نهایی ندارد، گفت: حداکثر تا ۵ سال آینده، سوابق تحصیلی سه ساله متوسطه دوم ارائه خواهد شد

به نقل از فارس؛ ابراهیم سحرخیز، معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: بر اساس قانون فعلی حذف کنکور، کارگروهی به نام کارگروه ماده ۴ وجود دارد که برای کنکور هر سال تصمیم‌گیری می‌کند.
وی ادامه داد: عنوان شد که فعلاً سوابق تحصیلی سال سوم را ارائه دهید و ۲۵ درصد تأثیر مثبت در کنکور دارد که ما هر سال امتحان نهایی برگزار می‌کنیم و سوابق تحصیلی را به سازمان سنجش ارائه می‌دهیم.
سحرخیز اضافه کرد: اخیراً پیشنهادی مطرح شد مبنی بر اینکه به جای یک سال، سه سال امتحان نهایی برگزار شود که این اتفاق یک روزه نمی‌افتد و حداکثر تا ۵ سال آینده، سوابق تحصیلی سه ساله متوسطه دوم ارائه خواهد شد.
وی با بیان اینکه در امتحان نهایی، عمق یادگیری دانش‌آموزان بیشتر و سؤالات استانداردتر است، افزود: مطیع قانون هستیم.
معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش در خصوص برگزاری امتحانات شاخه کاردانش به صورت نهایی نیز گفت: این طرح را به شورای عالی آموزش و پرورش ارائه کردیم اما در هر حالت به سال تحصیلی جاری نمی‌رسد و برای برگزاری امتحان نهایی از یک‌سال قبل باید مقدمات و اطلاع‌رسانی صورت گیرد.

چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۰:۱۸
کد خبر : 6081
بازدیدها: 236

پاسخی بگذارید »