شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

تجمع اعتراض آمیز مقابل فرمانداری کرج:

کارآفرین نمونه البرزی که کلاهبردار از آب درآمد!

danesheroz1 آذر ۹, ۱۳۹۲ ۴
کارآفرین نمونه البرزی که کلاهبردار از آب درآمد!

دانش روز: صبح امروز جمعیتی در حدود ۴۰۰ نفر از مالباختگان یک شرکت تولید کود آلی (ورمی کمپوست) در مقابل ساختمان فرمانداری کرج تجمع کردند. علت این تجمع اعتراض آمیز به گفته حاضرین، حمایت فرمانداری کرج و صدا و سیمای مرکز استان از شرکت مذبور و مدیرعامل آن بوده است

به گزارش دانش روز،  در پی تجمع اعتراض آمیزمقابل فرمانداری کرج یک از معترضان گفت : فرماندار باید به اعتراض ما رسیدگی کند چرا که یکی از حامیان این کار آفرین برتر فرماندار بود.

یکی از معترضان در این رابطه به خبرنگار ما گفت : در پی اعلام نام شخصی به نام “امیر ش “به عنوان کار آفرین برتر و حمایتهای فرمانداری و صدا و سیمای استان البرز از این شخص تعداد زیادی از افراد به عنوان سرمایه گذار وارد مشارکت با این شخص در شرکتی تحت عنوان “سایه گستران زندگی ایرانیان” شده و مبالغی را در اختیار وی قرار دادند.

 این مال باخته افزود : ولی اکنون وضعیت کار به نحوی شده است که نشان دهنده عدم پایبندی این شخص به مفاد قرار داد است  و سرمایه گذاران، خواهان باز پس گیری سرمایه خود هستند و از فرماندار میخواهند تا به این وضعیت رسیدگی کند.

این گزارش می افزاید : به گفته اکثر تجمع کنندگان، اداره تعاون استان البرز و جهاد سازندگی نیز از ارگانهای حمایت کننده این به اصطلاح کار آفرین برتر بوده اند که در زمینه کود ورمی کمپوست فعالیت میکرده است.

برخی از معترضان با دست نوشته هایی این موضوع را تحت عنوان رکورد شکنی اختلاس در کشور مطرح میکردند و رقم کلاهبرداری را بالغ بر ۴۰۰۰ میلیارد تومان میدانستند. همچنین حمایتهای صدا و سیمای مرکز استان از این شرکت را دلیل پاسخگویی مسئولین عنوان میکردند.

موضوع شرکت “سایه گستران زندگی ایرانیان” از این قرار است که : در پی مشخص نبودن فعالیتهای این شرکت و شواهدی که نشان از رخداد بزه در این شرکت داشت ، تعدادی از مالباختگان خریدار کود ورمی کمپوست بعد از مراجعه به شرکت بزرگترین تولید کننده کود ورمی کومپوست با درب بسته این شرکت مواجه شدند .

“شرکت تعاونی سایه گستران زندگی ایرانیان” یکی از بزرگترین تولیدکنندگان ورمی کمپوست(کود آلی) است که مدیرعامل آن نیز یکی از بزرگترین کارآفرینان کشور است.

چندی پیش محمد ترابی نماینده مالباختگان در این شرکت به یکی از رسانه ها گفته بود:  جریان از آنجا آغازمی شود که مشتریان این شرکت نسبت به تولید و پرورش دو ماهه کرم خاکی تحت نظارت و پشتیبانی امیر شریفی اقدام و هر سبد محتوی ۱۲ کیلوگرم کود را با قیمت هر سبد ۲۴ هزار تومان از شرکت مذکور خریداری می کنند و شرکت نیز متعهد می شود در تاریخ خاتمه قرارداد هر سبد آماده بهره برداری را با قیمت ۳۰ هزار تومان از مشتریان خریداری کند.

در بندی در قرارداد این شرکت آمده بود :  سود مشارکت در پایان هر دوره که دو ماه است در ازاری تحویل سبد آماده بهره برداری از سوی شرکت پرداخت خواهد شد.

وی با بیان اینکه این شرکت در حال حاضر حدود ۳۵ هزار مشتری دارد که اصل سرمایه آنها بدون احتساب سود ۴ هزار میلیارد تومان است گفته بود : بابت خرید تعداد ۳۵۸۰ سبد محتوا ۱۲ کیلوگرم کود و حدود ۳۰۰نخ کرم مبلغ ۸۵۹٫۲۰۰٫۰۰۰ ریال پرداخت کرده که با احتساب سود هر سبد(۳۰۰۰۰ هزار تومان) باید مبلغ ۱٫۰۷۴٫۰۰۰٫۰۰۰ دریافت می کردیم ، اما من دیگر کسانی که  هریک تعدادی سبد را خریداری کرده بودیم : شرکت مذکور سه سال است که فعالیت می کند و در حالی که طی دوسال و شش ماه روند به خوبی پیش می رفت اما در شش ماه اخیر که تعداد مشتریان آن افزوده شده است مطالبات خریداران را پرداخت نمی کند و چک های این شرکت برگشت می خورد.

ترابی که یکی از مشتریان شرکت تعاونی سایه گستران زندگی ایرانیان است ادامه می دهد :  شرکت، مالباختگان را به شکایت ترغیب می کند؛ به دلیل اینکه اگر بیش از ۱۰ نفر از شرکت تعاونی شکایت کند صاحب شرکت می تواند اعلام ورشکستگی کند.

وی می گوید: شرکت در ۵۰ روز اخیر جوابگوی مشتریان نیست و تنها وعده دروغین می دهد.

این فرد : همچنین از درگیری بادیگاردهای نمایندگان مدیرعامل شرکت با مشتریان این چنین گفته است : دو شنبه هفته گذشت در تاریخ ۲۷ آبان ماه برای اعتراض مقابل شرکت تجمع کردیم که بادیگاردهای نمایندگان مدیرعامل برخی مشتریان را مورد ضرب و شتم قرار دادند و این درحالی است که مدیرعامل شرکت مذکور بارها به عنوان کارآفرین نمونه معرفی شده است ضمن اینکه دو هفته پیش برای ایجاد ۱۲ هزار شغل از او تجلیل شده است.

لازم به ذکر است این مسئله به صورت شکایت در دادگستری پیگیری میشود.

منبع: تیتریک

شنبه ۹ آذر ۱۳۹۲ - ۱۷:۱۷
کد خبر : 77098
بازدیدها: 534

۴ دیدگاه »

 1. مدیر آذر ۱۰, ۱۳۹۲ در ۱۱:۵۱ ق٫ظ - Reply

  سلام
  جمعی از دوستان مالباخته و پی گیر موضوع، وبلاگی را برای تبادل اطلاعات به منظور هم افزایی و اطلاع رسانی درست، راه انداخته اند:
  http://drsharifi.loxblog.com/
  لطفاً هر کدام از عزیزان که فکر می کنند اطلاعات، پیشنهاد، راهکار و یا هر گونه نقطه نظری که ما را در رسیدن سریعتر به هدفمان که همان احقاق حقوقمان است کمک خواهد کرد، دارند، دریغ نکنند
  mod.weblog@gmail.com
  یا حق

 2. مدیرsaeid آذر ۱۱, ۱۳۹۲ در ۱۲:۲۵ ب٫ظ - Reply

  خیلی جالبه تو مملکتی که اگر بخوان رد هر چی را می گیرن و تا آخرش میرن. یکی مثل شریفی را بزرگش می کنن، تعریف و تمجیدش می کنند. مشهورش می کنند. می ذارن مردم پولاشون را دودستی بریزن به حسابش. هیچکی نمی گه نکنیین این کارا رو، خطر داره. کارآفرین نمونه اعلامش می کنن. حالا هم که کار به اینجا رسیده انگار نه انگار که کلی خانواده دیگه آرامش ندارن. زندگیشون داره از هم می پاشه. هم مالشون رو هواست و هم آبروشون. آی کسانی که ادعاتون میشه. آی کسانی که نیمچه امید مردم به اظهار نظر و مداخله شماست. کجایید؟ یعنی یکی نیست به درد دل این مردم وامانده و امید از دست داده گوش کنه و برای حرفاشون تره ای خورد کنه؟! باور کنید پای حق و حقوق مردم درکاره. باور کنید داره ظلمی میشه. کجایی مظهر عدالت؟ کجایی علی که اگر به غیرمسلمانی ظلم می شد خوابت نمی برد و آرام نداشتی. خدایا به تو پناه می بریم. بارالها به ما صبر بده و به مسئولینمون وظیفه شناسی و احساس تکلیف. یا غیاث المستغیثین

 3. مالباخته آذر ۱۴, ۱۳۹۲ در ۵:۰۸ ب٫ظ - Reply

  فایل صوتی برنامه رادیویی جاده اصلی (تبلیغ شرکت سایه گستران زندگی ایرانیان)

  http://malbakhtegan.blogfa.com/post/20

 4. مالباخته آذر ۱۴, ۱۳۹۲ در ۱۱:۲۶ ب٫ظ - Reply

  فایل تصویری برنامه تلویزیونی شبکه البرز در معرفی فعالیتهای شرکت سایه گستران ایرانیان به مدیریت آقای امیر شریفی:
  http://uplod.ir/oanj2o5jp48d/Shabekeh_Alborz_-_Amir_Sharifi.flv.htm
  فایل صوتی برنامه جاده اصلی که در آن به طرز اکمل به معرفی آقای (دکتر) امیر شریفی و تبلیغ فعالیتهای شرکت سایه گستران ایرانیان پرداخته شده است:
  http://uplod.ir/hpncb96mfcp0/jadde_asli_%5b32%5d.mp3.htm

پاسخی بگذارید »