پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

کاترین اشتون چقدر حقوق می‌گیرد؟

danesheroz1 فروردین ۸, ۱۳۹۳ ۰
کاترین اشتون چقدر حقوق می‌گیرد؟

دانش روز: اشتون ۵۶ ساله در خانواده‌ای از قشر کارگر و معدنچیان ذغال سنگ شمال انگلیس متولد شد

به گزارش دانش روز،  برای همین وقتی وارد دانشگاه شد، خانواده‌اش کلی ذوق کردند. او اولین عضو خانواده‌اش بود که به دانشگاه می‌رفت. اشتون اوایل دهه ۱۹۸۰ رئیس و بعدها خزانه‌دار و نایب رئیس یکی از گروه‌های ضدانرژی هسته‌ای در کمپین انگلیس با هدف خلع سلاح هسته‌ای بود.

خیلی‌ ها در انگلستان به او بارونس اشتون می‌گویند. او زمانی لقب بارونس را گرفت که از طرف تونی بلر، نخست‌وزیر سابق انگلستان در سال ۱۹۹۹ به عضویت مجلس اعیان درآمد، وگرنه نه خانواده‌ای اشرافی دارد و نه شجره‌نامه‌ای که او را به خانواده سلطنتی انگلستان نسبت دهد.

بانوی سیاستمدار آنقدر سریع خودش را توی میادین سیاسی نشان داد که در زمان نخست وزیری تونی بلر معاون وزیر او بود، او زمانی کمیسر عالی اتحادیه اروپا در امور تجارت و بازرگانی بود اما مثل حالا حقوق نمی‌گرفت. کاترین در حال حاضر در میان سیاستمداران جهان به صورت رسمی یکی از بیشترین حقوق‌های جهان را می‌گیرد و حتی قرار است پس از سال ۲۰۱۴ که دوره ریاستش تمام می‌شود، تا سه سال پرداخت حقوقش ادامه داشته باشد.

به گزارش الف، روزنامه دیلی تلگراف در گزارشی اعلام کرده که این عضو حزب کارگر انگلیس هر چند در اکتبر سال آینده میلادی فعالیتش به عنوان مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به پایان می رسد اما تا سال ۲۰۱۷ سالانه ۱۳۳ هزار و ۵۰۰ پوند معادل حدود ۲۰۵ هزار دلار حقوق می گیرد که در مجموع سه سال حدود ۴۰۰ هزار پوند یا حدود ۶۱۴ هزار دلار می‌شود؛ یعنی با یک حساب سرانگشتی معلوم می‌شود که حقوق پایه سالانه خانم اشتون در حال حاضر رقمی حدود ۳۷۳ هزار دلار یا ماهانه ۳۱ هزار دلار است.

البته این رقم فقط رقم حقوق پایه است و می‌گویند اشتون در سال در مجموع حدود ۵۰۳ هزار دلار به جیب می‌زند؛ یعنی حتی از حقوق دیوید کامرون، نخست‌وزیر انگلیس هم بیشتر! این وسط شوهر خانم اشتون از همه خوشحال‌تر است. همسر ۶۶ ساله او “پیتر کلنر” روزنامه‌ نگار و تحلیلگر سیاسی است که در حال حاضر مدیر یک وب سایت نظرسنجی معروف در انگلستان هم هست. آن‌ها ۲۵ سال پیش باهم ازدواج کرده‌اند و دو فرزند دارند.

جمعه ۸ فروردین ۱۳۹۳ - ۲۲:۳۲
کد خبر : 101955
بازدیدها: 256

پاسخی بگذارید »