پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

ژنها عامل اصلی مشکلات در سفرهای هوایی

danesheroz1 شهریور ۱۶, ۱۳۹۲ ۰
ژنها عامل اصلی مشکلات در سفرهای هوایی

دانش روز: دانشمندان دریافته اند که تداخل نوع خاصی از ژن ها عامل اصلی بروز مشکلات در حین پرواز طولانی با هواپیما برای افراد است

 

 

به گزارش دانش روز، براساس جدیدترین پژوهش های انجام شده ژن های خاصی در بدن برخی از افراد وجود دارند که مانع از تنظیم مجدد ساعت بدن پس از انجام سفرهای هوایی طولانی می شوند.

گفتنی است، در حالت عادی ساعت بدن می بایست پس از مدت کوتاهی اختلال برای هماهنگی با وضعیت جدید مجددا ساعت بدن را تنظیم نماید.

بررسی ها نشان می دهند اما در بدن برخی افراد این هماهنگی مدتی بیشتر به طول می انجامد که می تواند باعث مشکلات زیادی برای فرد شود بویژه اگر فرد می بایست در جلسات یا قرارهای کاری مهم شرکت کند.

بررسی ها نشان می دهند دانشمندان دانشگاه آکسفورد در حال بررسی روش های مختلف برای تولید یک دارو برای مبارزه با مشکل عدم تنظیم ساعت بدن با زمان جدید هستند.

دانشمندان امیدوار هستند تا به این وسیله افرادی که مبتلا به این مشکل هستند با مصرف دارو عوارض کمتری را تحمل نمایند.

دلیل این عدم تطابق به خاطر عملکرد خاص گیرنده های موجود در چشم افراد است که به صورت معمول می بایست بر اساس میزان نوری که دریافت می کنند ساعت بدن را تنظیم مجدد نمایند اما در برخی این اتفاق روی نمی دهد.

همچنین به طور معمول سفر به سمت شرق برای بدن به دلیل کوتاهتر شدن روزها سخت تر است تا سفر به سمت غرب و در نتیجه افراد بیشتر دچار مشکلات خواب می شوند.

منبع:باشگاه خبرنگاران

شنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۲ - ۰۸:۵۹
کد خبر : 58236
بازدیدها: 151

پاسخی بگذارید »