جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

گزارش اختصاصی دانش روز

چگونگی ورود سلطانی‌فر به حوزه مدیریت ورزش کشور

danesheroz7 مرداد ۲۱, ۱۳۹۲ ۰
چگونگی ورود سلطانی‌فر به حوزه مدیریت ورزش کشور

دانش روز: سرانجام پس از حرف و حدیث ها و حدس و گمان های متعدد درباره وزیر پیشنهادی دولت در وزارت ورزش و جوانان ؛ فردی که از سوی رئیس جمهور به مجلس معرفی شد، مسعود سلطانی فر بود

به گزارش گروه ورزشی دانش روز بالاخره انتظارها به پایان رسید و جامعه ورزش کشور وزیر ورزش دولت حسن روحانی را شناخت؛

او یک اصلاح طلب میانه رو است

فردی که از سوی رئیس جمهور به مجلس معرفی شده، همان کاندیدای شورای شهر تهران است که در انتخابات گذشته در فهرست یاران هاشمی و خاتمی قرار داشت و حالا هم به عنوان یک اصلاح‌طلب میانه‌رو یا یک میانه‌روی اصلاح طلب به عنوان وزیر ورزش به مجلس معرفی شده است! این اتفاق در حالی رخ داده که از اول هم مشخص بود رئیس کمیته ورزشی ستاد انتخاباتی روحانی، به دلیل نزدیکی که به وی در مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام شانس بالایی برای وزیر شدن دارد.

ارتباط خوب با عزیزی خادم امید سلطانی فر جهت کسب رای مثبت نماینده ها

سلطانی فر نماینده روحانی در مناظره‌های ورزشی صداوسیما بود و ارتباط خوبی هم با عزیزی خادم دارد که با توجه به اینکه عزیزی خادم چند سال پیش معاون پارلمانی وزارت رفاه بود و با نمایندگان مجلس ارتباط خوبی دارد، این عضو جوان هیأت رأیسه فدراسیون فوتبال، نقش مهمی در لابی‌ها و گرفتن رأی‌های مثبت برای سلطانی‌فر خواهد داشت. گفتنی است که عزیزی خادم هم معاون ستاد ورزش حسن روحانی بود و نقش مهمی در دیدار ملی‌پوشان فوتبال با روحانی پس از جشن صعود تیم ملی در ورزشگاه آزادی داشت.

وزیر احتمالی ورزش

تنها سابقه ورزشی ، یک پست تشریفاتی !

با همه این موارد، مساله اصلی چگونگی ورود سلطانی‌فر به حوزه مدیریت ورزش کشور است؛ بررسی سوابق گزینه پیشنهادی وزارت ورزش و جوانان در دولت یازدهم حاکی از ان است که وی در دوران ریاست‌جمهوری هاشمی‌رفسنجانی و در سال ۱۳۷۴ هنگام ریاست هاشمی‌طبا بر سازمان تربیت بدنی، قائم مقام این ارگان شده بود که سمتی تشریفاتی بود و برای اینکه تشریفاتی بودن پست وی زیاد عیان نشود، همزمان معاونت اداری و مالی این سازمان را هم بر عهده گرفته بود که البته این مسوولیت هم نیازی به تخصص ورزشی نداشت.

 

همگان در انتظار رای نهایی مجلس

گفته می‌شود سلطانی‌فر هنگام یکی از سفرهای استانی ‌هاشمی­ طبا با شخص اول ورزش ایران آشنا شد که خود هاشمی‌طبا هم آن زمان به تازگی و بی‌هیچ پیشینه‌ای در ورزش، توسط رئیس‌جمهور وقت، رئیس سازمان تربیت بدنی شده بود.

حالا باید منتظر ماند و دید که آیا نمایندگان مجلس به فردی که سال­ها استاندار بوده و سابقه ورزشی چندانی هم ندارد رأی اعتماد خواهند داد یا نه؟!

 

دوشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۹:۱۴
کد خبر : 49846
بازدیدها: 387

پاسخی بگذارید »