شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

چگونگی دریافت اطلاعات جاده ای کشور

danesheroz آذر ۱۵, ۱۳۹۱ ۰

مدیریت مرکز مدیریت راه‌های کشور با اشاره به آغاز طرح راهداری زمستانی اعلام کرد هموطنان گرامی خبرهای ترافیک مسیرها و اطلاعات و امکانات میان ‌راهی را می‌توانند از طریق اینترنت، پیامک و تماس تلفنی دریافت کنند. ر حال حاضر مرکز مدیریت راه‌ها در ستاد و۲۰ مرکز و بیش از ۱۸ استان وضع راه ‌‌ها را [&hellip

مدیریت مرکز مدیریت راه‌های کشور با اشاره به آغاز طرح راهداری زمستانی اعلام کرد هموطنان گرامی خبرهای ترافیک مسیرها و اطلاعات و امکانات میان ‌راهی را می‌توانند از طریق اینترنت، پیامک و تماس تلفنی دریافت کنند.

ر حال حاضر مرکز مدیریت راه‌ها در ستاد و۲۰ مرکز و بیش از ۱۸ استان وضع راه ‌‌ها را به صورت زنده و لحظه‌ای مشاهده می‌کنند و به محض بروز حادثه، با اطلاع ‌رسانی بموقع روند تردد‌ها را مدیریت می کنند.

با توجه به اطلاع‌رسانی آنلاین مرکز مدیریت راه‌ ها از ترافیک و وضع جاده‌‌ها، کاربران و مسافران می‌توانند قبل از سفر با مراجعه ‌به پایگاه اینترنتی www.iran141.ir  و انتخاب گزینه “قصد سفر دارید ” نام مبدأ و مقصد خود را وارد کنند تا اطلاعاتی مانند کوتاه‌ترین فاصله مبدأ و مقصد، ترافیک محور، آمار پمپ بنزین در مسیر،  تلفن‌های اضطراری، اورژانس‌های بین ‌راهی، تعداد و محل مسجد، آمار تعمیرگاه‌های بین مسیر، رستوران‌ها و نمایی از مسیر در نقشه را دریافت کنند.
به منظور آگاهی سریع از اطلاعات ترافیکی محو‌ر‌های ارتباطی ، متقاضیان و رانندگان می‌‌توانند با مراجعه به پایگاه اینترنتی مرکز مدیریت راه‌ها، نرم‌افزار اطلاعات ترافیک جاده‌ها را بارگذاری و روی تلفن همراه نصب کنند.
امکان بارگذاری این نرم‌افزار در پایگاه اینترنتی مرکز مدیریت را‌ه‌ها www.iran141.ir  فراهم است و پس از نصب این نرم‌افزار، کاربر می‌تواند با تلفن همراه خود نام محور را از طریق پیامک به مرکز مدیریت راه‌ها ارسال کند و در جواب یک پیامک دریافت می‌کند که شامل وضع ترافیک، میانگین جریان حرکت وسیله در آن و میزان سرعت سیر در این مسیر است.
همچنین کاربران می‌توانند از طریق ارسال پیامک به سامانه ۱۰۰۰۱۴۱ و درج نام مبدأ و مقصد در صفحه پیامک تلفن همراه ، این اطلاعات را از طریق تلفن ‌همراه دریافت کنند.
شماره تلفن‌های گویای ۱۴۱ و ۸۸۹۲۵۲۵۲ مرکز مدیریت راه‌ علاوه بر اعلام آخرین وضع راه‌های کشور، اطلاعاتی مانند مسافت بین مبدأ و مقصد خاص، شهرهای عبوری، امکانات بین راهی و از این قبیل را در اختیار تماس گیرندگان قرار می‌دهد.
شماره‌ تلفن‌ ۸۴۴۹۸۶۶۶ که ۸ خط پاسخگویی است برای ارتباط با اپراتورهای مرکز در نظر گرفته شده و آماده اطلاع رسانی در باره آخرین وضع راه‌های کشور است.
چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۱ - ۱۹:۴۷
کد خبر : 426
بازدیدها: 371

پاسخی بگذارید »