پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

چگونه شورونشاط انتخاباتی ایجادکنیم؟

danesheroz خرداد ۱۳, ۱۳۹۲ ۰
چگونه شورونشاط انتخاباتی ایجادکنیم؟

دانش روز :مولفه های شور و نشاط انتخاباتی برای خلق حماسه سیاسی در ذیل اشاره شده است

رهبر معظم انقلاب با دور اندیشی، همه جانبه نگری و اشراف کامل اطلاعاتی که نسبت به مصالح نظام جمهوری اسلامی دارند همه ساله یک شعار هدفمند را به عنوان الگو و نماد آن سال انتخاب می نمایند، ازآن جاکه امسال را سال “حماسه سیاسی و اقتصادی” نامیده اند، بخش اعظم تحقق حماسه سیاسی در انتخابات ۲۴ خرداد ماه رقم می خورد. لذا یکی  از تفاوت های این انتخابات  با گذشته را می توان  در حماسی برگزار شدن آن بیان نمود که برای خلق این حماسه نیاز به ایجاد شور و نشاط انتخاباتی است در این یادداشت قصد داریم برخی مولفه های مهم خلق حماسه را برشماریم.

۱.ایجاد امید در دل مردم:
از آنجا که انقلاب اسلامی به حکومت های ظالمانه و شاهنشاهی پایان داده است و یکی از انگیزه های اصلی آن مبارزه با ظلم و ستم بوده بی شک همین مردم که برای رفع گرفتاری های ناشی از استبداد حاکم همه گونه تلاش کرده اند انتظار دارند که نظام اسلامی شکل گرفته از مبنای فکری صدر اسلام و با عناصر اسلام ناب محمدی جوانه های امید را در دلشان تقویت نماید و با عملیاتی شدن و بیان کار آمدی این نظام روح ادامه این روند نهادینه گردد، پس خدمت گذاران این نظام اگر خواسته یا ناخواسته  خدشه  ای به این روحیه وارد کنند ضربه ای اساسی به این انگیزه های قوی خواهند زد. چراکه انقلاب اسلامی روح تازه ای به آزادی خواهان واستقلال طلبان ایران اسلامی وجهان بخشیده است واین روحیه باید تقویت گردد. پس کاندیدا ها و هر شخص دیگری که خود را در معرض رای مردم قرار می دهد می بایستی به امید واری مردم کمک کند و صحبت ها، انتقادات و کلیه برنامه های  وی می بایستی سرشار از امید آفرینی باشد. اگر چنین شد مردم با انگیزه صد چندان همانند گذشته در پای صندوق های رأی خواهند آمد و با نگاه به آینده درخشان در سرنوشت خود مشارکت خواهند جست.
۲.اخلاق مداری و پایبندی به قانون:
یکی از ثمرات قابل توجه انقلاب اسلامی قانون اساسی و میزان بودن آن برای همگان است لذا پایبندی به آن در تمام زمینه ها نشانه جامعیت و فصل الخطاب و مورد پذیرش بودن برای افراد به خصوص سیاستمداران است
 از تفاوت های اساسی نظام اسلامی با نظام های لیبرال دموکراسی غربی در رعایت اخلاق و سیاست است که این بر خلاف نگاه ماکیا ولیستی به سیاست است. پس نگاه و انتظار توده ها در نظام اسلامی از سیاستمداران بویژه ریس جمهور رعایت اخلاق و منش اسلامی در سیاست است. که بدور از هرگونه هوچی گری، جوسازی ، تخریب، توهین و … خواهد بود. لذا رعایت اخلاق در سیاست و پایبندی به قانون روح امید را در دل مردم زنده نموده وبه مشارکت آن ها در انتخابات کمک شایان توجهی می نماید.
۳.بصیرت ونگاه همه جانبه به انتخابات:
انتخابات درجمهوری اسلامی یک امرنهادینه شده وروال همیشگی برای مردم است چرا که درطول عمر ۳۴ساله انقلاب هرسال یک انتخابات را تجربه کرده اند پس برخلاف تبلیغات سوء دشمنان همگان اذعان به وجود مردم سالاری دینی دارند وبابالارفتن بصیرت ونگاه همه جانبه ونه فقط با نگاه غربی که خدمت گذاربودن به مردم را بیشتر به قبل از انتخاب می دانند وبعد از آن خود را حاکم مردم دانسته، درنظام اسلامی خدمت گذاری بعد از انتخابات تشدید تر ومورد انتظارتر است. لذاست که ازمنظر اعتقادی ودینی نیز مورد توجه اساسی است که شعارها وبرنامه های کاندیداهای محترم نباید عوام فریب باشد چرا که باتجربه چند دهه انتخابات وبا بصیرت ونگاه جامع مردم همخوانی ندارد وعلاوه براین که کمکی به ایجاد نشاط انتخاباتی نکرده خود باعث دلسردی ودلزدگی خواهد شد.
ادامه در یادداشت بعد
منبع :تیتر یک
دوشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۱:۴۲
کد خبر : 23424
بازدیدها: 318

پاسخی بگذارید »