چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

چگونه روبات بسازیم؟

danesheroz بهمن ۱۹, ۱۳۹۲ ۰
چگونه روبات بسازیم؟

به گزارش دانش روز ، شما در دنیای امروزی خود شاید روزانه با ربات های زیادی سرو کار داشته باشید اما با این وجود به علت استفاده روزمره متوجه وجود آنها نیستید .همچنین شاید در فیلم های سینمایی و یا کارتونی که در طول سال می بینید رباتهای زیادی شرکت کرده باشند که باز هم [&hellip

به گزارش دانش روز ، شما در دنیای امروزی خود شاید روزانه با ربات های زیادی سرو کار داشته باشید اما با این وجود به علت استفاده روزمره متوجه وجود آنها نیستید .همچنین شاید در فیلم های سینمایی و یا کارتونی که در طول سال می بینید رباتهای زیادی شرکت کرده باشند که باز هم ما از آنها چشم پوشی می کنیم . ربات ها به صورت خودکار توانایی انجام کارها را دارند و این یعنی سریع‌تر از انسان ها عمل می‌کنند. برای انجام کارهای ساده نیازی به ربات نیست اما اگر شما بخواهید که کاری را به تعداد زیاد انجام دهید مثلاً : ممکن است شما نیاز پیدا کنید که یک الگویی را به تمام مقاله‌های موجود در یک رده (۱۰۰۰ مقاله) بیفزایید، پس راه مناسب برای انجام این کار طاقت فرسا استفاده از ربات به جای انسان است.

حال با این توضیحات شاید شما نیز مانند هزاران نفر دیگر دوست  داشته باشید برای خود رباتی بسازید . که باید  برای این منظور نکاتی را مورد توجه قرار دهید .اینترنت

اگر شما تصمیم به ساخت ربات گرفته‌اید برنامه ریزی را مد نظر داشته باشید تا از خطاهای احتمالی جلوگیری کرده باشید ، این مسایل باید مد نظر قرار گفته شوند :

  • آیا به صورت دستی ربات را فعال می‌کنید و یا اینکه ربات به‌صورت اتوماتیک کار می‌کند ؟
  • آیا ربات را به تنهایی ایجاد کرده‌اید و یا از ربات‌ دارهای سایر زبان ها کمک گرفته‌اید ؟
  • از چه زبانی برای پیاده‌ سازی ربات استفاده کرده‌اید؟اینترنت
  • آیا درخواستی برای پرچم داده‌اید و اینکه آیا وارد سیستم شده‌اید ؟ اگر اینگونه‌ است ، کارهایی که با ربات انجام می‌دهید در سیاهه‌ها و تغییرات اخیر قابل رویت است و در صفحات ویکی ذخیره می‌شود.
  • آیا ربات را برای اجرا در وب آماده کرده‌اید و یا به روشهای دیگر و با زبانهای دیگر همچون جاوا اسکریپت آن را ساخته‌اید ؟
  • اگر ربات را بوسیله برنامه‌ای مستقل ساخته‌اید آیا آن را بر روی رایانه خودتان گذاشته‌اید یا بر روی یک سرور مانند Toolserver و از راه دور آن را کنترل می‌کنید ؟
  • اگر ربات قابل اجرا بر روی یک سرور از راه دور است ، آیا ویراستاران دیگر قادر هستند که کار ربات یا شروع کار آن در زمان اجرا را ببینند ؟

 

منبع :نشریه نوجوان ها

شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۲:۱۷
کد خبر : 92351
بازدیدها: 806

پاسخی بگذارید »