جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

چگونه برای فرزندمان سرمایه گذاری معنوی کنیم؟

danesheroz اردیبهشت ۴, ۱۳۹۲ ۰
چگونه برای فرزندمان سرمایه گذاری معنوی کنیم؟

اگر شما بین بهره مند شدن از تکمیل یک دعای طولانی و رعایت حوصله کودکی که اکنون کنار شما نشسته است، مخیر شدید، حتما شرایط کودک خود را در نظر بگیرد؛ زیرا با این کار برای معنوی شدن یک انسان در آینده نزدیک سرمایه گذاری کرده اید

هوا و دمای نامناسب مسجد، سر و صدای زیاد، نامنظم بودن برنامه ها، طولانی و دشوار بودن مسیر رسیدن به مسجد، سخت گیری والدین در انجام همه مستحبات و برنامه ها، توجیه نبودن کودک نسبت به زمان و طول برگزاری مراسم، سرگرم نشدن کودک با فعالیت های آرام و مناسب و نیز برخورد بد مسئولان مسجد، از آسیب هایی است که لازم است والدین قبل از بردن کودکان به مسجد در نظر داشته باشند.

طولانی شدن مراسم، آسیبی جدی است. اختصار در برنامه های مذهبی و میزان حضور کودک در مسجد را رعایت کنید. اگر شما بین بهره مند شدن از تکمیل یک دعای طولانی و رعایت حوصله کودکی که اکنون کنار شما نشسته است، مخیر شدید، حتما شرایط کودک خود را در نظر بگیرد؛ زیرا با این کار برای معنوی شدن یک انسان در آینده نزدیک سرمایه گذاری کرده اید.

یادمان باشد که ناخوشایندسازی حضور در مسجد و مراسم مذهبی ،ممکن است فرزندمان را با انبوهی از خاطرات بد نسبت به این مکان مقدس روبرو کند که آثار منفی بسیاری در دینداری کودک امروز و بزرگسال فردا به جا نخواهد گذاشت.

منبع: خانه خوبان، ش۳۷، ص۴۸

چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۰۵:۴۰
کد خبر : 12754
بازدیدها: 145

پاسخی بگذارید »