پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

چه چیزهایی ما را خوشحال تر می کند

danesheroz1 آبان ۳, ۱۳۹۲ ۰
چه چیزهایی ما را خوشحال تر می کند

دانش روز: یک استاد روانشناسی گفت: احساس خوشحالی صرف نظر از چگونگی به دست آوردن آن، می تواند سلامت جامعه را بهبود بخشد

به گزارش دانش روز، صادقیان، گفت: بیشتر مردم تعریف های متفاوتی از شادی دارند و عده ای از آن ها ثروت و مادیات و عده ای سلامتی و عده ای دیگر تحصیلات بالا و ازدواج را علت شادی می دانند، برخی از عوامل مؤثر بر شادمانی را می توان نام برد که تفاوت های جنسیتی اولین آن هاست به این معنا که زنان و مردان از نظر شادی تفاوت کمی با هم دارند زنان جوان از مردان جوان شادتر ولی زنان مسن نسبت به مردان مسن شادی کمتری دارند.

این استاد روانشانی در ادامه با اشاره به تأثیرات سن و تحصیلات بر میزان شادی افزود: رضایت از زندگی با افزایش سن کم نمی شود و میزان تحصیلات هم تأثیر چندانی بر میزان شادمانی افراد ندارند.

وی در ادامه تصریح کرد: افراد ثروتمند تنها کمی از افراد فقیر شادتر هستند ولی بسته به شرایط اقتصادی جامعه این عامل می تواند متغیر باشد.

** متأهل ها از مجردها شادترند

این استاد روانشناسی در ادامه خاطرنشان کرد: پژوهش ها نشان داده اند که افراد متأهل شادتر از افراد مطلقه، مجرد، متارکه یا همسر از دست داده اند.

وی در پایان با اشاره به این که سلامتی و رویدادهای مثبت زندگی و توانمندی افراد با شادی ارتباط مستقیم دارند، افزود: سلامت و نشاط با یکدیگر ارتباط زیادی دارند زیرا شادی دستگاه ایمنی فرد را تقویت می کند و همچنین بین مدت و شدت تجربه عواطف مثبت با شاد بودن افراد رابطه مستقیم دارد و افرادی که طولانی تر و با شدت بیشتری عواطف مثبت را تجربه کنند، شادمان تر هستند.

پس باید توجه داشت، که عزت نفس بالا، خوش بینی، برون گرایی و ورزش می تواند ما را خوشحال تر کند.

منبع:باشگاه خبرنگاران
جمعه ۳ آبان ۱۳۹۲ - ۲۲:۵۳
کد خبر : 69360
بازدیدها: 265

پاسخی بگذارید »