شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

چهار مجلد تازه از شرح نهج‌البلاغه زیر چاپ رفت

danesheroz1 تیر ۲۹, ۱۳۹۲ ۰
چهار مجلد تازه از شرح نهج‌البلاغه زیر چاپ رفت

دانش روز: با زیر چاپ رفتن چهار مجلد تازه از ترجمه غلامرضا لایقی از شرح نهج‌البلاغه ابن ابی‌الحدید تعداد مجلدات منتشر شده از این اثر به سیزده مجلد رسید

به گزارش دانش روز، چهار مجلد تازه از ترجمه غلامرضا لایقی از کتاب شرح نهج‌البلاغه نوشته ابن‌ابی‌الحدید معتزلی از سوی موسسه انتشارت کتاب نیستان به زیر چاپ رفت.

با انتشار این چهار مجلد تعداد مجلدات منتشر شده از این کتاب بر اساس نسخه چاپ شده در بیروت به ۱۳ مجلد خواهد رسید.

انتشارات کتاب نیستان در سه سال گذشته به انتشار ترجمه شرح نهج‌البلاغه ابن ابی‌الحدید در ۲۰ جلد با ترجمه  غلامرضا لایقی مشغول است و تاکنون ۹ جلد از این کتاب را ترجمه و چاپ کرده و به تازگی نیز جلدهای ۱۰، ۱۱، ۱۲ و ۱۳ را هم همزمان به دست چاپ سپرده است.

شرح ابن‌ابی‌الحدید کامل‌ترین شرحی است که تاکنون بر نهج البلاغه نگاشته شده و قدمت ۷۰۰ ساله اثر، خلوص تاریخی آن را مشخص می‌کند.

ابن ابی‌الحدید در این اثر و در پی هر خطبه حضرت امیر(ع) ابتدا به شرح لغت و مفردات و ترکیبات می‌پردازد و سپس بسته به موضوع شرحی مفصل از تاریخ می‌دهد. به نحوی که بسیاری از مسائل تاریخی صدر اسلام را می توان در این کتاب با بسط  و شرح وسیعی یافت.

انتشارات کتاب نیستان تصمیم دارد تا پایان سال ۹۳، ۷ جلد باقی‌مانده از این شرح را  بر اساس نسخه چاپ شده در بیروت منتشر کند.

منبع:مهر

شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۲ - ۰۸:۳۵
کد خبر : 39791
بازدیدها: 211

پاسخی بگذارید »