یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

چهارمین دوره رقابت‌ نفوذ و دفاع در فضای مجازی

danesheroz1 شهریور ۲۰, ۱۳۹۲ ۰
چهارمین دوره رقابت‌ نفوذ و دفاع در فضای مجازی

دانش روز: چهارمین دوره رقابت‌های نفوذ و دفاع در فضای مجازی آبان‌ماه امسال با همکاری پژوهشگاه فضای مجازی در دانشگاه صنعتی شریف برگزار خواهد شد

به گزارش دانش روز، دوره‌های پیشین این رقابت‌ها در سه محور مسابقه هک و نفوذ، معرفی تکنیک‌ها و روش‌های خلاقانه در نفوذ و دفاع و طراحی کاریکاتور و پوسترهای ترویجی برگزار شده است که در چهارمین دوره برگزاری این رقابت‌ها علاوه بر این موارد، دو محور کشف شواهد رایانه‌ای و کارگا‌ه‌های آموزشی و تخصصی نیز به مجموعه رقابت‌ها افزوده شده است.

در محور هک و نفوذ، تیم‌ها در دو مرحله (مقدماتی و نهایی) توانایی‌های خود را در زمینه تکنیک‌های نفوذ و دفاع به آزمایش می‌گذارند که تمامی متخصصان، دانشجویان و دانش‌آموزان دبیرستان‌ها می‌توانند در این مسابقه شرکت کنند.

در محور معرفی تکنیک‌ها و روش‌های خلاقانه در نفوذ و دفاع نیز شرکت‌کنندگان آخرین نوآور‌ی‌های خود را در زمینه نفوذ و دفاع ارائه می‌دهند.

در بخش طراحی کاریکاتور و پوسترهای ترویجی، رقابت با نگاهی عام به مقوله امنیت و ارائه طرح‌های گرافیکی و یا کاریکاتورهایی در زمینه آموزش و ترویج مفاهیم امنیت در فضای مجازی برگزار می‌شود.

محور کشف شواهد رایانه‌ای برای ارزیابی توانمندی‌های شرکت‌کنندگان در زمینه کشف شواهد رایانه‌ای (فارنزیک) و به صورت غیرحضوری برگزار می‌شود؛ همچنین کارگا‌ه‌های آموزشی و تخصصی و عملی برای مخاطبان خاص و عام برگزار خواهد شد.

این رقابت‌ها از دوشنبه ۲۷ تا چهارشنبه ۲۹ آبان‌ماه در دانشکده کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف برگزار خواهد شد.

منبع:مهر

چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۶:۰۸
کد خبر : 59447
بازدیدها: 237

پاسخی بگذارید »