چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

آغاز به كار كرد:

چهاردهمین کنگره بین المللی میکروب شناسی ایران

danesheroz1 شهریور ۷, ۱۳۹۲ ۰
چهاردهمین کنگره بین المللی میکروب شناسی ایران

دانش روز: چهاردهمین کنگره بین المللی میکروب شناسی ایران در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی آغاز شد

به گزارش دانش روز، در مراسم گشایش این کنگره مصطفی قانعی معاون فناوری و تحقیقات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، محمد رضا زالی رییس مرکز تحقیقات گوارش و کبد دانشگاه شهید بهشتی و جمعی از محققان و متخصصان علوم آزمایشگاهی و میکروب شناسان حضور داشتند.
سید فضل الله موسوی دبیر اجرایی چهاردهمین کنگره بین المللی میکروب شناسی ایران در این مراسم گفت: میکروب شناسی در حوزه علوم پزشکی بسیار مهم است زیرا با استفاده از این علم می توان بسیاری از بیماری های عفونی و مسری را در کشور کنترل کرد.
وی افزود : اکنون بیمارستان ها با پدیده های جدیدی همچون افزایش مقاومت های میکروبی مواجه هستند که در این میان محققان ایرانی می توانند با کشفیات جدید در عرصه میکروب شناسی ، بسیاری از این میکروب ها را از بین ببرند.
موسوی خاطرنشان کرد: بررسی مقاومت های میکروبی و عوامل تاثیر گذار بر افزایش مقاومت میکروب ها‌ یکی از محورهای مهم چهاردهمین کنگره بین المللی میکروب شناسی ایران است. در این کنگره موضوعات مهم دیگری همچون بیماری های مشترک انسان و دام ، بیماری های عفونی مانند سل، تب مالت، هپاتیت، واکسن های باکتریایی و مقاومت میکروب ها به آنتی بیوتیک ها نیز مورد بررسی قرارمی گیرد .
به گفته وی هشت نفر از متخصصان کشورهای آلمان، هلند، بلژیک و عراق در این کنگره سخنرانی می کنند و۵۰ مقاله به صورت سخنرانی و بیش از ۱۰۰۰ مقاله به صورت پوستر ارایه می شود. درحاشیه برپایی این کنگره، کارگاه تخصصی روش های جدید درمان عفونت های بسیار مقاوم به دارو نیز برگزار می شود.
چهاردهمین کنگره بین المللی میکروب شناسی ایران تا هشتم شهریورماه در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ادامه دارد.

منبع:ایرنا

پنجشنبه ۷ شهریور ۱۳۹۲ - ۲۲:۱۷
کد خبر : 55407
بازدیدها: 374

پاسخی بگذارید »