دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

چطور اتاق‌ هایمان را مرتب کنیم ؟

danesheroz1 آذر ۱۳, ۱۳۹۲ ۰
چطور اتاق‌ هایمان را مرتب کنیم ؟

دانش روز: مرتب کردن اتاق حس خوبی به آدم می‌دهد و کمک می‌کند که آدم کنترل بیشتری بر زندگی اش داشته باشد .

به گزارش دانش روز، قبول کن که زندگی خیلی راحت تر می‌شود وقتی که بدانی هر چیزی دقیقا کجا قرار دارد . این جوری دیگر مجبور نیستی هر روز دقایقی از وقتت را برای پیدا کردن تی شرت یا شال مورد علاقه ات تلف کنی . این مطلب با پیشنهادهایی ساده کمک می‌کند تا هر چه سریع تر به اتاق‌هایمان سروسامان بدهیم .

روانشناسی اولین قدم را بردار

سخت ترین بخش کار مرتب کردن ، شروعش است . قبل از هر چیز ، همه چیز را از کمدها و کشوها بیرون بیاور تا معلوم بشود چی به چی است . بعد چیزهای فصلی و دوره ای را که به آنها نیاز نداری ، بسته بندی کن و در کارتن‌های مشخص قرار بده . مثلا حالا که تابستان است ، می‌توانی لباس‌های زمستانی را کنار بگذاری که بی خودی جا نگیرند .

قانون بیست ثانیه

قانون بیست ثانیه را امتحان کن . به اشیایی که شک داری به دردت می‌خورند یا نه ، نگاه کن و از خودت بپرس : « آیا دوباره از این استفاده خواهم کرد ؟ » اگر جواب دادن به این سوال ، بیشتر از بیست ثانیه زمان برد ، جواب منفی است . در ضمن اگر مدت‌هاست آن چیز را ندیده ای ، احتمالا معنی اش این است که باید آنرا دور بیندازی .

روانشناسی ببخش ، بفروش ، دور بینداز

از شر چیزهایی که به دردت نمی‌خورند ، خلاص شو . ممکن است پیراهنی که دیگر اندازه ات نیست ، به درد کس دیگری بخورد یا این که حتی حاضر باشد آن را بخرد . بعضی از چیزها هم نه به درد تو و نه به درد هیچ کس نمی‌خورند و می‌توانی راحت دورشان بیندازی . اگر چیزی را خیلی دوست داری و دلت نمی‌آید دورش بیندازی ، می‌توانی آن را به دوستت یا یکی از اعضای خانواده بدهی . این طوری حس بهتری خواهی داشت .

ببین حرف دلت چیست

جدا کردن چیزهای نگه داشتنی یا دور ریختنی ، کافی نیست . باید متوجه شوی به چه چیزی واقعا احتیاج داری و به چه چیزی نه . برای فهمیدن این نکته شاید به کمی‌جست و جوی روحی و فکر کردن نیاز داشته باشی تا به جواب نهایی دست پیدا کنی .

وسایل بخشیدنی

در دسته بندی‌هایت جایی هم برای « وسایل بخشیدنی » در نظر بگیر . می‌توانی بعضی چیزها را هم به دیگران اهدا کنی . می‌توانی با کمی‌پرس و جو ، پرورشگاه یا موسسه ی خیریه ی محله ات را پیدا کنی و چیزهایی را که فکر می‌کنی به دردشان می‌خورد ، به آنها اهدا کنی .

 روانشناسی مواظب زحماتت باش

وسایلی را که فعلا به آنها احتیاج نداری ، در جایی بگذار که مزاحمت نباشند ، مثلا زیر تخت .

اگر می‌خواهی زحمت‌هایی را که برای مرتب کردن اتاقت کشیده ای ، هدر نرود ، هر شب ، پیش از رفتن به رختخواب پنج دقیقه از وقتت را به مرتب کردن وسایل اختصاص بده و هر چیزی را به سر جای خودش برگردان .

می‌توانی هر روز پنج تا ده دقیقه از وقتت را هم برای تمیز کردن اتاق و وسایلش بگذاری .

منبع : نشریه نوجوانها

تنظیم : حسینی

چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۲ - ۱۳:۴۹
کد خبر : 77753
بازدیدها: 351

پاسخی بگذارید »