شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

چطوری کلاس درس رو شاد کنیم؟

danesheroz1 اسفند ۱۸, ۱۳۹۲ ۰
چطوری کلاس درس رو شاد کنیم؟

دانش روز: من دانش آموز سال سوم ریاضی هستم کلاس ما یه کلاس ۱۹نفره خیلی آرومه و …

به گزارش دانش روز، من دانش آموز سال سوم ریاضی هستم
کلاس ما یه کلاس ۱۹نفره هست که خیلی خیلی آرومه و بی سروصدا. معلم هامون به سطوح اومدن از دستمون میگن که خیلی بی انگیزه اید
یکم انرژی داشته باشید و …
خلاصه که خیلی بهمون حرف میگویند.به نظرشما ما باید چیکارکنیم؟؟؟؟؟؟
الانم که به اینجا اومدم برای این هست که معلم فیزیکمون از ما خواسته که درمورد شاد زندگی کردن براش مقاله ببریم تا وضعیت کلاسمون رو بهترکنه
ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

پاسخ

 سلام دوست من

 شاید پیش از هر چیز لازم باشه تا در مورد تفاوت شاد بودن و پر انرژی بودن کمی فکر کنی تا راحت­تر به نتیجه برسی. ممکن است فردی شاد باشد اما پرانرژی نباشد و یا برعکس، کسی انرژی زیادی دارد اما لزوما آدم شادی نیست. هرچند می­توانم حدس بزنم که مقصود معلمان شما این است که هم شاد باشید و هم پرانرژی ، اما به هر حال این دو مقوله با هم تفاوت دارند.

برای شروع پیشنهاد می­کنم با همکلاسی­های خود یک جلسه گفت­وگو داشته باشید طوری که همه بتوانند نظر خود را در مورد داشتن یک کلاس پرانرژی که به افزایش انرژی مثبت در کلاس منجر شود بیان کنند.

معمولا در چنین دوره­ای از زمان، بچه­ها ترجیح می­دهند تا با ایجاد تغییراتی در ظاهر کلاس به جمع خود حس و حال بدهند، برای مثال، رومیز روی میز معلم بیندازند و یک گلدان کوچک قرار دهند. یا روی تابلو جملات و ابیات زیبا بنویسند و کارهای کوچکی مانند اینها که در واقع اثرات زیادی در محیط به جا می­گذارد.

البته ممکن هم هست که بخواهید این تغییرات را در کارهای درسی خودتان اعمال کنید، مانند ایجاد یک گروه درسی خاص که به یک موضوع محدود می­شود و بعد هر هفته یک یا چند سوال خیلی مهم و یا خیلی سخت را روی تابلو اعلام کنید تا هر کس که می­تواند آن را حل کندو به کلاس اعلام کند. چنین فعالیت­هایی علاوه بر اینکه موجب ایجاد شوق و حرکت در بین دانش­آموزان می­شود، می­تواند به تقویت برنامه­های تحصیلی هم کمک کند.

در پایان توصیه اولم را دوباره تکرار می­کنم که می­توانی به ده­ها راه دیگر، علاوه بر مواردی که برای نمونه مطرح شد، از طریق گفت­وگو با دانش­آموزان دیگر به ویژه هم­کلاسی­هایت برسی که می­توانند به ایجاد فضای پرانرژی­تر در کلاس کمک کنند.

منبع: نوجوان ها

 

یکشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۲ - ۰۸:۳۱
کد خبر : 97357
بازدیدها: 486

پاسخی بگذارید »