پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

چشممان به دست دشمن نباشد

danesheroz1 فروردین ۷, ۱۳۹۳ ۰
چشممان به دست دشمن نباشد

دانش روز: فرازهایی از رهنمود های رهبر معظم انقلاب

به گزارش دانش روز، حضرت آیت الله خامنه ای با بیان این که در زمان تحریم توانستیم به نقطه های بسیار برجسته دست پیدا کنیم، تاکید کردند:چشممان به دست دشمن نباشد که چه زمانی این تحریم را برمی دارد.

ممکن است کسی بگوید اگر تحریم نبود از این ظرفیّت ها (نیروی انسانی، جغرافیایی) می توانستید خوب استفاده کنید، امّا (چون) تحریم هست نمی توانید از این ظرفیّت ها استفاده کنید؛ این خطا است؛ این حرف، درست نیست.

ما در بسیاری از مسائل دیگر هم در عین تحریم توانسته ایم به نقطه های بسیار برجسته و بالا دست پیدا کنیم؛ یک مثال آن، تولید علم است؛ یک مثال آن، صنعت و فناوری است؛ در اینها ما تحریم بودیم، الان هم تحریم هستیم.

در مورد دانش های پیشرفته و روز، الان هم درهای مراکز علمی مهم به روز دنیا به روی دانشمند ایرانی و دانشجوی ایرانی بسته است امّا درعین حال، ما در نانو پیشرفت کردیم، در هسته ای پیشرفت کردیم، در سلّول های بنیادی پیشرفت کردیم، در صنایع دفاعی پیشرفت کردیم، در صنایع پهپاد و موشک، به کوری چشم دشمن، پیشرفت کردیم؛ چرا در اقتصاد نتوانیم پیشرفت کنیم؟!

ما که در این سر صحنه ها و عرصه های گوناگون این همه موّفقیّت به دست آوردیم، در اقتصاد هم اگر عزممان را جزم کنیم و دست به دست هم بدهیم، می توانیم اقتصاد را شکوفا کنیم. چشممان به دست دشمن نباشد که کِی این تحریم را برمی دارد، کِی فلان نقطه را موافقت می کند؛ به درک! نگاه کنیم ببینیم خودمان چه کار می توانیم بکنیم.

ایرنا: * از بیانات رهبر انقلاب در حرم مطهر رضوی در اول فروردین سال ۱۳۹۳

پنجشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۳ - ۱۰:۴۶
کد خبر : 101464
بازدیدها: 302

پاسخی بگذارید »