دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

چرا نیروهای اداری آموزش و پرورش معلم شده‌اند؟

danesheroz1 مرداد ۱, ۱۳۹۲ ۰
چرا نیروهای اداری آموزش و پرورش معلم شده‌اند؟

دانش روز: در حاشیه جشن هوشمندسازی مدارس شهر تهران، حمیدرضا حاجی‌بابایی وزیر آموزش و پرورش درخصوص تغییر وضعیت نیروهای قراردادی این وزارتخانه به پیمانی و معلم شدن آنها توضیحاتی داد. البته این‌ گفت‌ و گوی صریح در میان یک جمعیت مسئول، محافظ و معلم انجام شد.

به گزارش دانش روز، خبرها حاکی از این است که آموزش و پرورش نیروهای اداری خود را پیمانی و به عنوان معلم وارد مدرسه کرده است؟

بگذارید یک نکته را عرض کنم؛ تمام نیروهایی که در آموزش و پرورش وجود دارد، آموزشی هستند؛ نیروی اداری نداریم؛ آیا رئیس آموزش و پرورش اداری است؟ من که وزیر هستم، مگر اداری هستم؟

وقتی راننده، معلم می‌شود؟

در کشور، کسانی را که لیسانس دارند و در آموزش و پرورش کار می‌کنند، تبدیل وضعیت دادیم؛ تعریف آنها آموزشی است، اداری نداریم. اگر کسی نیاز به دوره دارد باید برایش دوره بگذارند. آیا ما دیپلم یا زیر دیپلم را سر کلاس فرستادیم؟ خدمتگزار، دیپلم یا زیردیپلم است؛ چطور خدمتگزاری دارای لیسانس است؟

البته موردی نیز وجود دارد که یک خدمتگزار با تحصیلات لیسانس، معلم شده است.

ما نداریم؛ ما زمانی تغییر وضعیت‌ها را در کشور داشتیم؛ کسانی که در قالب شرکتی تحت عنوان معلم آمدند؛ خدماتی نبودند بلکه کار معلمی می‌کردند.

پس هیچ خدمتگزاری معلم نشده است؟

الان ۳۵ سال از انقلاب گذشته است، ۱۰۰ سال هم قبل از آن؛ صدها یا هزاران خدمتگزار داشتیم که با دیپلم یا زیر دیپلم وارد شدند، بعد لیسانس گرفته و معلم شده اند؛ ممکن است موردی هم الان اتفاق بیفتد. شما قبول ندارید که خدمتگزار می‌تواند یک‌ روز استاد دانشگاه شود؟

به صرف اینکه یک نفر لیسانس گرفته است، می‌تواند معلم شود؟

چرا دیپلم دارها می‌توانند؟ طبق قانون، چرا می‌توانیم دیپلم دارها را به کلاس بفرستیم؟ اما لیسانس نمی‌شود؟

قرار است تحول ایجاد شود. اگر بنا باشد مثل گذشته کار کنید که همان می‌شود، پس تحول چه می شود؟

حرف شما کاملا درست است؛ اما شما روی این بحث کنید که این آدم شرایط دارد یا ندارد؟ اگر کسی شرایط ندارد، آن اشکال دارد اما اگر کسی لیسانس فیزیک، شیمی و آی‌تی دارد، چه باید کرد؟ بگوییم شما فقط باید خدمتگزاری کنید؟ شما اشتباه نکنید؛ ما هیچ نیروی جدیدی وارد نکردیم بلکه نیروهایمان را تبدیل کردیم. این فرق می‌کند با اینکه کسی نیرو وارد کند. آیا خبرنگار نمی‌تواند معلم باشد؟ ما که می‌گوییم خبرنگاری، معلمی است و نزدیک‌ترین کار به معلمی.

 

منبع:تهران امروز

سه شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۲ - ۲۳:۰۰
کد خبر : 41772
بازدیدها: 243

پاسخی بگذارید »