پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

چرا موی سر درس خوان ها بیشتر می ریزد

danesheroz1 شهریور ۳۱, ۱۳۹۲ ۰
چرا موی سر درس خوان ها بیشتر می ریزد

دانش روز: یک اعتقاد قدیمی می گوید افراد درس خوان بیشتر دچار ریزش مو می شوند، البته این فرضیه تنها در یک صورت می تواند درست باشد و آن عدم نگهداری خوب از مو توسط فرد درس خوان است

 به گزارش دانش روز، پزشکان و متخصصان پوست و مو به افرادی که دچار ریزش مو هستند توصیه اکید می کنند تا از معرض بودن در مقابل تابش شدید نور خورشید جدا دوری کنند.

گفتنی است: همین طور پزشکان توصیه می کنند تا این افراد از اتوی مو و سشوار داغ نیز استفاده نکنند.

بررسی ها نشان می دهند: علت اصلی پرهیز از این وسایل، گرم شدن سطح پوست سر و از بین رفتن رطوبت و کم آبی شدید ریشه های مو است که در نهایت باعث ریزش مو می شود.

بررسی ها نشان می دهند:در هنگام درس خواندن و به خصوص تمرکز بر روی درس بویژه درس های محاسباتی، ریاضی و زبان های خارجی، افراد معمولا دچار بالا رفتن دمای کاسه ی سر خود به دلیل بالا رفتن تمرکز و فشار خون می شوند.

در این مواقع دمای بالای سر همانند خورشید عمل می کند و باعث ریزش موی سر می شود پزشکان به افراد محصل و درس خوان توصیه می کنند تا همیشه در یک محیط باز تهویه ی مناسب درس بخوانند و نور چراغ مطالعه را دریک زاویه ی مناسب قرار دهند و هر از گاهی با خوردن یک لیوان آب و یا شستن صورت و سر خود به تنظیم دمای بدن خود کمک کنند همین طور شستشوی رسیدگی به موها تغذیه سالم و ورزش منظم نیز در حفظ سلامت و زیبایی موها بسیار موثر است.

منبع:باشگاه خبرنگاران

یکشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۲ - ۲۳:۳۱
کد خبر : 61834
بازدیدها: 281

پاسخی بگذارید »