سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

مایلی‌کهن:

چرا رسول خادم نباید وزیر ورزش باشد؟

danesheroz اسفند ۵, ۱۳۹۱ ۰

سرمربی گهر پس از تساوی برابر نفت تهران درباره این بازی و همچنین کشتی اظهارنظر کرد

محمد مایلی‌کهن در نشست خبری پس از بازی با نفت تهران بیان کرد:‌ امروز فوتبال خوبی را مثل بازی با پرسپولیس و تراکتورسازی ارائه دادیم. ما در آن بازی‌ها هم شانس داشتیم، ببریم اما نشد. مخصوصا بازی با پرسپولیس که روز نه چندان خوب داوری بود. هیچ موقع داور خوب وطنم را متهم نمی‌کنم که به عمد بد قضاوت می‌کند. توپی که با دست وارد دروازه ما شد، با اشتباه سهوی داور گرفته شد.

وی ادامه داد: همه آنهایی که فوتبال را می‌شناسند، می‌دانند که فوتبال بدون داور نمی‌شود اما بعضی افراد که ناآگاهند به گونه‌ای به داور حمله می‌کنند که شخصیتش را زیر پا‌ بگذارند. این قشر زحمت‌کش باید حمایت شود. ما با این‌که از داوری صدمه دیدیم، اجازه نداریم شأن و شخصیت‌شان را زیر سوال ببریم.

وی درباره بازی امروز نیز گفت: ما سه، چهار موقعیت خوب داشتیم اما چند بازیکن سه اخطاره و مصدوم در اختیار ما نبودند. با همه احترامی که برای تیم نفت قائلم اما در مقاطعی بهتر بودیم. ما به دنبال سه امتیاز بودیم که به یک امتیاز دست پیدا کردیم و زیاد هم نمی‌توانست موثر باشد. بازیکنان هم تلاش زیادی کردند و اگر هم می‌بازند، یا مساوی می‌کنند، با سربلندی از زمین بیرون می‌آیند.

ما ضد فوتبال بازی نمی‌کنیم.

مایلی‌کهن همچین در پاسخ به این پرسش که آیا گهر را می‌تواند، در لیگ برتر نگه دارد، تصریح کرد: زمانی که تیم‌های بالای سر ما می‌بازند، ما باید ببریم. اما یک امتیاز دردی از ما دوا نمی‌کند. تصمیم اشتباهی بود که چهار تیم مستقیم به لیگ دست یک سقوط می‌کنند و یک تیم هم در پلی‌آف وضعیتش مشخص می‌شود. به راحتی که نمی‌توان این تصمیم را گرفت. ما شانس داریم که حداقل خودمان را در پلی‌آف ببینیم و تلاش می‌کنیم از راه فوتبالی در لیگ برتر بمانیم. بی‌جهت نیست که هوادار درودی بهترین هوادار ایران لقب می‌گیرد. تیم‌های بالای ما در جدول قدمت چهل، پنجاه ساله دارند. ما همه تلاش‌مان را می‌کنیم و امیدمان اول به خدا و بعد تیم است.

سرمربی گهر همچنین درباره فرهنگ هواداران گهر اظهار کرد: ما مربیان در زمینه تحریک عوامل محیطی نقش زیادی می‌توانیم داشته باشیم اما از روزی که به درود رفتیم با صحبت و حرکات مثبت فرهنگ درستی را جا انداختیم. حتی در تمرین هم می‌خواستند، مرا تشویق کنند. برای این‌که باعث تخریب همکارم نشود، اجازه این کار را ندادم. ما مربیان هر چه قدر از پایتخت دور می‌شویم، افراد مهربانی می‌بینیم که به دلیل مسائل سیاسی و اقتصادی باعث شده در پایتخت این مسائل نباشد. شما با عمل و گفتار می‌توانید تماشاگران را ترغیب به برخورد مناسب کنید.

مایلی‌کهن همچین با اشاره به فینال کشتی دیروز عنوان کرد: ۲۰ هزار نفر در ورزشگاه آزادی بودند و خودم نتوانستم به آنجا بروم. جا دارد به رسول خادم برای این افتخار خسته نباشید، بگویم اما دلم می‌سوزد. وقتی کسی مثل خادم را داریم، چرا نباید وزیر ورزش می‌شد؟ من به وزیر ورزش احترام می‌گذارم اما شان و منزلت خادم برتر از اینهاست. مگر رسول خادم چه کم دارد؟ آیا او تحصیلات عالیه و اخلاق مناسب ندارد یا قهرمان جهان و المپیک نیست؟ خیلی از کارهای تهران روی کاکل خادم می‌چرخد. پس از ماست که بر ماست .ما متخصص داریم اما استفاده نمی‌کنیم و به هر کسی هم می‌گوییم، می‌گوید نیاز نیست. بنابراین از این پس اگر مریض شدیم، به جای دکتر باید پیش مهندس برویم. ورزش بیشتر از بقیه متخصص نیاز دارد. مگر بنا چه می‌خواست؟ همیشه مرغ همسایه غاز است؟ میلیاردها پول را به x و y می دهیم اما جایی که باید خرج کنیم، این کار را انجام نمی‌دهیم، صدای کسی هم درنمی‌آید.

شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۱ - ۱۸:۱۶
کد خبر : 7756
بازدیدها: 161

پاسخی بگذارید »