پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

چرا دانشگاه‌ های ایران بیکار تربیت می‌ کنند؟

danesh دی ۲۸, ۱۳۹۴ ۰
چرا دانشگاه‌ های ایران بیکار تربیت می‌ کنند؟

دانش روز: یک مدرس دانشگاه گفت: متأسفانه تنها یک ثبت‌ نام کافی‌ است که دانش‌ آموز، دانشجو و به دلیل شرایط نظام آموزشی دانش‌ آموخته‌ای بیکار شود

به گزارش دانش روز «شکوه اسدی»- کارشناس ارشد کشاورزی اظهار کرد: رشد بی‌سابقه بیکاری در سال‌های اخیر رابطه مستقیمی با افزایش انواع دانشگاه و سهولت جذب در این مراکز علمی است. قبل از سال‌های ۸۳ و ۸۴ که رقابت سختی برای ورود به دانشگاه وجود داشت مدرک‌گرایی مُد نشده بود ولی با افزایش دانشگاه‌ها و تأسیس دانشگاه‌های جدید، تنها ثبت‌نام کافی است تا دانش‌آموز ما دانشجو شود.

وی ادامه داد: متأسفانه وقتی پذیرش دانشگاه‌ها بالا رفت و دانشگاه‌ها بدون در نظر گرفتن شرایط جامعه دانشجو گرفتند آمار بیکاری کشور با رشد فزاینده‌ای بالا رفت، به‌گونه‌ای که اکنون مسئله بیکاری به یکی از اولویت‌های اصلی دولت تبدیل‌شده است.

این مدرس دانشگاه به متناسب نبودن نیاز جامعه و رشته تحصیلی دانشجویان اشاره کرد و گفت: متاسفانه با بالا رفتن مدرک سطح توقع فرد هم بالا می‌رود، مثلاً فردی که مهندس کشاورزی است به‌جای اینکه خود را برای کار در فارم و مزرعه آماده کند، سودای پشت‌میزنشینی را در سر می‌پروراند.

به نقل از ISNA اسدی تأکید کرد: اگر دانشجوهای ما در همان ابتدا بااطلاع کامل انتخاب رشته کنند و سطح توقع خود را بر اساس رشته تحصیلی خود تنظیم کنند دیگر فارغ‌التحصیلی منتظر ایجاد فرصت استخدامی نمی‌ماند و خود کارآفرینی می‌کند.

دوشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۴ - ۲۳:۲۲
کد خبر : 160616
بازدیدها: 423

پاسخی بگذارید »