یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

چرا بعضی از نوجوانان پرخاشگر و خشن می شوند؟

danesheroz1 بهمن ۳۰, ۱۳۹۲ ۰
چرا بعضی از نوجوانان پرخاشگر و خشن می شوند؟

دانش روز: بسیاری از پسران و دختران احساس می کنند که در بسیاری از مسائل زندگی تحت فشار و تحمیل افراد هستند

پرخاشگری و خشونت در نوجوانان دو دلیل عمده دارد: یکی اینکه بسیاری از نوجوانان برای مقابله با تهدیدهای جسمی و روانی محیط به خشونت روی می آورند یعنی وقتی در محیط زندگی نوجوان شامل: خانه، مدرسه، کوچه و خیابان خشونت حاکم باشد نوجوان هم یاد می گیرد برای مقابله با تهدیدهای مستمر زندگی به خشونت متوسل شود. علت دیگر پرخاشگری و خشونت در نوجوانان اختلالات روانی بعضی از آنها ست.

نوجوانانی که از نظر روانی دچار اختلال هستند و غالبا نسبت به افراد بزرگسال و همسالانشان احساس بدبینی و بدگمانی دارند به این دلیل برای حفاظت روانی از خود به پرخاشگری و خشونت روی می آورند. یکی از منابع پرخاشگری و خشونت در دوره ی نوجوانی، نیاز شخص به قدرت است.

 بسیاری از پسران و دختران احساس می کنند که در بسیاری از مسائل زندگی تحت فشار و تحمیل افراد هستند. وقتی که والدین این افراد سلطه گر و خشن، معلمان سرد و بی تفاوت و همسالانشان نیز پرخاشگر باشند تنها وسیله ای که برای دفاع از خود و به دست آوردن احساس قدرت شخصی برایشان باقی می ماند این است که به خشونت و پرخاشگری روی بیاورند . این دسته از نوجوانان از خشونت استفاده می کنند تا قدرت نــــــــمایی کنند.

منبع: نوجوان ها

چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۲ - ۲۱:۳۵
کد خبر : 94447
بازدیدها: 386

پاسخی بگذارید »