دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

ندیمی در مخالفت باطرح سنجش دانشجو:

چرا اصرار داریم کنکور باقی بماند؟

danesheroz1 مرداد ۶, ۱۳۹۲ ۰
چرا اصرار داریم کنکور باقی بماند؟

دانش روز: نماینده لاهیجان با تاکید بر اینکه باید تدبیر و عقل در نظام آموزشی جایگزین قرعه کشی شود، افزود: باید در جهتی حرکت کنیم آموزش بهینه در نظام آموزشی عمق یابد

به گزارش دانش روز،  ایرج ندیمی در جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی در مخالفت با طرح سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه ها و مذاکر آموزش عالی کشور، گفت: چرا باید کسی از رفتن به دانشگاه باز بماند چرا که به طور مثال در روش تست زنی آموزش نیافته است.

نماینده مردم لاهیجان در مجلس شورای اسلامی در ادامه این مطلب افزود: طراح طرح مطرح کردند که کنکور سال گذشته بدون قانون اجرا شد و باید اجازه دهیم یک سال دیگر نیز اجرا شود و نباید این امکان را داد که تفاوت بین مدارس و تفاوت بین سرانه آموزشی خانوار و تفاوت بین دهک های خانواده نادیده گرفته شود.

ندیمی همچنین تصریح کرد: چرا اصرار داریم کنکور باقی بماند؟ در دنیای امروز آزمون ها، آزمون های داخلی دانشگاه ها است و دیگر میلیون ها نفر تحت فشار تست زنی نیستند.

وی ادامه داد: نتوانستیم با چنین رفتارهایی به دانشگاه های کشور عمق دهیم و باید به دنبال جبران این وضعیت باشیم.

ندیمی تاکید کرد: باید همه با هم مرور کنیم چرا این قانون تا امروز اجرا نشده است؟ چرا به دنبال نهادینه کردن دوباره آن هستیم؟

وی افزود: چرا فرصت می دهیم بسیاری از مجریان به جای آن که در زمان پیشنهاد ارائه کنند یا بخواهند ما طرح ارائه کنیم ما را در لحظات آخر مجبور به کاری می کنند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در سخنان پایانی خود تاکید کرد: در ارتباط با کنکور و تعامل با بازار کار باید به سمتی برویم که منابع کشور به اتلاف نرود و باید تدبیر و عقل را جایگزین قرعه کشی کنیم.

 

یکشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۱:۰۵
کد خبر : 43419
بازدیدها: 253

پاسخی بگذارید »