یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

چراغ سبز دبیر مجمع روحانیون برای تحریم انتخابات

danesheroz2 خرداد ۲۰, ۱۳۹۲ ۰

دبیر مجمع روحانیون تلویحا اصلاح‌طلبان را دعوت به تحریم انتخابات کرد .موسوی‌خوئینی‌ها با اشاره به فراهم نشدن مجال نامزدی برای خاتمی و هاشمی گفته است با شرکت در انتخابات به هر قیمت مخالفم این به زیان ماست

به گزارش گروه سیاسی دانش روز، موسوی‌خوئینی‌ها با اشاره به فراهم نشدن مجال نامزدی برای خاتمی و هاشمی گفته است با شرکت در انتخابات به هر قیمت مخالفم این به زیان ماست.
به گزارش وبسایت و کمپین ائتلاف اصلاح‌طلبان، موسوی‌خوئینی‌ها پانزدهم خرداد با جمعی از اعضای «کمپین ائتلاف عارف-روحانی برای فردای ایران» دیدار کرده و درباره ائتلاف دو کاندیدا گفته است: نظر بنده درباره انتخابات همان چیزی است که در آبان‌ماه سال گذشته گفته‌ام و تاکید کردم که من با شرکت در انتخابات در هر حال و به هر قیمتی موافق نیستم و چنین مشارکتی به زیان جریان اصلاحات و به زیان تفکر اصلاح‌طلبانه است.
وی با تاکید بر اینکه شرکت در انتخابات باید عزتمندانه باشد، یادآور شد: شرکت در انتخابات باید در چارچوب پیشبرد اهداف اصلاح طلبانه باشد، ما نباید به جریانی که حضور موثر اصلاح‌طلبان در حاکمیت را برنمی‌تابد اجازه دهیم ما را به راهی بکشاند که بن‌بست است.
وی اضافه کرد: اگر خاتمی نامزد می‌شد، تمام اصلاح‌طلبان و بدنه اجتماعی حامی آنان حمایت می‌کردند ولی مخالفان ریز و درشت چنان رفتار کردند که آقای خاتمی بهترین راه ممکن را انتخاب کرد و با وجود درخواست‌های گسترده از سراسر کشور وارد صحنه انتخابات نشد تا مخالفان بار دیگر به خاطر یک دستمال، قیصریه را به آتش نکشند. پس از قطعی شدن عدم حضور خاتمی و در اوج یأس و ناامیدی حاکم بر جریان اصلاح‌طلبان آقای هاشمی برای نامزدی ریاست‌جمهوری ثبت‌نام کرد ولی متاسفانه بی‌تدبیری نه تنها کشور را از یک فرصت محروم کرد که گویا مهر باطله بر شناسنامه انقلاب زده شد(!) که سالها است این مهر را در جامعه از اعتبار انداخته‌اند.
موسوی خوئینی‌ها می‌گوید: چون راههای اصلی ورود در انتخابات را بر روی اصلاح‌طلبان بستند باید بسیار هوشیار باشیم که ما را به راههایی نکشانند که بن‌بست است. موسوی خوئینی‌ها افزود: نکته مهم دیگر که غفلت از آن بسیار زیانبار است این است که اصلاح‌طلبان نباید اعتبار گذشته خود را با حرکتی نسنجیده مخدوش کنند و امروز مهندسی انتخابات بر این اساس پیش می‌رود که نه تنها اصلاح‌طلبان پیروز انتخابات نباشند بلکه اعتبار گذشته خود را نیز از دست بدهند.
موسوی‌خوئینی‌ها سال گذشته خواستار تعیین شرط‌هایی نظیر رفع حصر موسوی و کروبی و آزادی بازداشت‌شدگان برای شرکت در انتخابات شده بود. او از حامیان سرسخت هاشمی رفسنجانی است که اکنون ژست حمایت از وی را گرفته و گفته می‌شود در اتخاذ تصمیم هل دادن هاشمی به سمت تقابل با نظام ایفای نقش کرده است.
یادآور می‌شود به گزارش کلمه مصطفی تاج‌زاده نیز اعلام کرده که از تحریم انتخابات سخن نمی‌گوید اما رأی نخواهد داد.

منبع: افکار

دوشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۲ - ۰۸:۵۲
کد خبر : 24995
بازدیدها: 212

پاسخی بگذارید »