جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

چراغ تولید فاکتور ۸ نوترکیب روشن می‌شود

danesheroz اسفند ۲۷, ۱۳۹۱ ۰
چراغ تولید فاکتور ۸ نوترکیب روشن می‌شود

رییس اداره بیولوژیک سازمان غذا و دارو از تولید فاکتور ۸ نوترکیب به صورت مصنوعی از سال آینده در کشور خبر داد و گفت: تا پیش از این فاکتور ۸ از طریق پلاسمای خون انسان استحصال می‌شد، اما برنامه‌ای که برای سال آینده داریم، تولید فاکتور ۸ به صورت مصنوعی و نوترکیب در کشور است

دکتر محمد قیصرزاده  در توضیح اقدامات انجام شده در سال جاری در خصوص تولید فرآورده‌های بیولوژیک در کشور، اظهار کرد: در سال جاری روند تولید چند محصول نوترکیب تسهیل شد که فاکتور ۷ از جمله آنها بود.

وی ادامه داد: فاکتور ۷ پیش از این سالانه هفت میلیون دلار ارزبری داشت، اما از سال گذشته تاکنون در داخل کشور تولید می‌شود و در مقایسه با نوع مشابه خارجی‌اش قیمت پایین‌تری دارد.

رییس اداره بیولوژیک سازمان غذا و دارو در ادامه از تولید فاکتور۸ نوترکیب به صورت مصنوعی از سال آینده در کشور خبر داد و گفت: تا پیش از این فاکتور ۸ از طریق پلاسمای خون انسان استحصال می‌شد، اما برنامه‌ای که برای سال آینده داریم، تولید فاکتور ۸ به صورت مصنوعی و نوترکیب در کشور است.

وی با بیان اینکه کارایی و اثربخشی فاکتور ۸ ساخته شده از پلاسمای انسانی با فاکتور ۸ نوترکیب تفاوتی با یکدیگر ندارند، گفت: همچنین برخی مونوکلونال‌ها نظیر هرسپتین که مطالعات مربوط به تولید آن کامل شده است، از سال آینده با تولید انبوه وارد بازار دارویی کشور خواهند شد.

یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۱ - ۱۸:۱۷
کد خبر : 10008
بازدیدها: 314

پاسخی بگذارید »