سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

در مجله European Journal of Scientific Research:

چاپ مقاله IsI اعضای هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج

danesheroz1 مهر ۱۰, ۱۳۹۲ ۰
چاپ مقاله IsI اعضای هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج

دانش روز: مقاله ISI اعضای هیأت علمی دانشکده الهیات دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج با عنوان بررسی اشتغال زنان در فقه و حقوق موضوعه جمهوری اسلامی ایران در مجله معتبر ISI با عنوانEuropean Journal of Scientific Research چاپ شد

به گزارش دانش روز، در این مقاله توسط خانم فروزان علائی نوین و آقایان امیر احمدی و حامد خردرنجبر از استادان دانشکده الهیات واحد کرج نوشته شده است آمده است: انسان موجودی است که در زندگی ناگزیر از برقراری مناسبات و روابط اجتماعی با دیگران است. امروزه گسترش و تنوع این روابط در زوایای گوناگون به اندازه ای است که شکل گیری شخصیت و هویت انسان را متاثر از خود ساخته است. لذا بخشی از استعدادها و قابلیت های او در میدان اجتماع به فعلیت رسیده و شکوفا می شود.

 در بخش دیگری از این مقاله می خوانیم. زنان در عرصه ارتباطات جامعه می توانند با کیمت و کیفیتی شایسته حضور یابند که یکی از زمینه های آن اشتغال است. در جامعه اسلامی اشتغال یکی از حقوق اجتماعی زنان به شمار می آید و آنان با انتخاب شغل مناسب با ظرفیت های خود آزادند علاوه بر بهره مندی از مزایای حاصل از تلاش خود، در سازندگی اجتماع نیز سهیم باشند. در رابطه با اشتغال زنان در فقه و حقوق، قوانین و ضوابطی وجود دارد تا ضمن ایجاد تسهیلات اشتغال، کرامیت و شخصیت انسانی آنان نیز محفوظ بماند. در این مقاله به برخی از این ضوابط و قوانین پرداخته شده است.

چهارشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۲ - ۱۲:۱۴
کد خبر : 63820
بازدیدها: 187

پاسخی بگذارید »