پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

مدیرعامل انتشارات مدرسه

چاپ زندگینامه شهدای هسته‌ای برای دانش‌آموزان درسال ۹۲/ همکاری با مدارس در تجهیز کتابخانه‌های کلاسی

danesheroz اردیبهشت ۱۴, ۱۳۹۲ ۰
چاپ زندگینامه شهدای هسته‌ای برای دانش‌آموزان درسال ۹۲/ همکاری با مدارس در تجهیز کتابخانه‌های کلاسی

مدیرعامل انتشارات مدرسه از چاپ زندگی‌نامه شهدای هسته‌ای کشورمان در سال جاری خبر داد و افزود: کتاب‌های زندگی‌نامه دانشمندان شهید هسته‌ای در حال حاضر در دست چاپ انتشارات مدرسه است

سیدعبدالحسین هاشمی در حاشیه بیست و ششمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران ، با اشاره به حضور و فعالیت‌های “انتشارات مدرسه” در این دوره از نمایشگاه کتاب، اظهار کرد: انتشارات مدرسه که در حال حاضر با عنوان موسسه فرهنگی مدرسه برهان، فعالیت می‌کند، وابسته به سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش است.

وی با بیان اینکه این موسسه فرهنگی، در جهت سیاست‌های وزارت آموزش و پرورش و سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، قدم برمی دارد، افزود: انتشارات مدرسه با هدف تقویت مباحث درسی، برای تمامی مقاطع تحصیلی از پیش دبستان گرفته تا پیش دانشگاهی، کتاب چاپ می‌کند.

مدیرعامل انتشارات مدرسه اضافه کرد: همچنین در این موسسه، کتاب‌هایی نیز در مقطع کارشناسی ویژه معلمان، مدیران و جامعه فرهنگیان در تمامی حوزه‌ها تولید و چاپ می‌شود.

چاپ و انتشار ۱۱۱۱ کتاب در سال ۹۱

هاشمی با بیان اینکه، انتشارات مدرسه در حوزه های دینی، اجتماعی، فرهنگی، تاریخ، ادبیات، ریاضیات، علوم، فیزیک و شیمی کتابهای خوبی را به چاپ رسانده است، خاطرنشان کرد: سال گذشته، ۱۴۶ عنوان کتاب چاپ اول توسط موسسه فرهنگی مدرسه برهان، تولید شد و همچنین ۹۶۵ عنوان کتاب تجدید چاپ، نیز تولید و عرضه شد.

وی با بیان اینکه ۱۱۱۱ عنوان کتاب در سال ۹۱، توسط انتشارات مدرسه، چاپ شده، ادامه داد: با توجه به این که این موسسه فرهنگی، برای دانش آموزان تمامی مقطع های تحصیلی و همچنین فرهنگیان کتاب تولید می کند، بسته به نوع کتابهای تولیدی، بررسی ها و کارشناسی های وسیعی انجام می شود؛ بعضی از کتابها تا چند مرحله مورد کارشناسی های دقیق قرار می گیرند.

مدیرعامل انتشارات مدرسه تصریح کرد: این نوع کارشناسی ها، زیرنظر بخشی از کارشناسان سازمان پژوهش آموزش و پرورش، معلمان مجرب، اساتید دانشگاه، برخی مولفان و صاحب نظران در زمینه نویسندگی همچون مصطفی رحماندوست صورت می گیرد.

رنگین کمان انس با قرآن کریم، ۶۸ بار تجدید چاپ شد

هاشمی با بیان اینکه برخی از کتابهای انتشارات مدرسه، به دلیل استقبال خوب، تاکنون چندین بار تجدید چاپ شده است، گفت: مجموعه کتابهای “رنگین کمان انس با قرآن کریم” در سال ۹۰ ویژه مقطع پیش دبستانی چاپ شد و به قدری از نظر محتوا و طراحی جالب بود که تا سال ۹۱، حدود ۶۸ بار تجدید چاپ و بالغ بر ۳۰۰هزار جلد عرضه شد.

وی با بیان اینکه انتشارت مدرسه در اکثر موضوعات علمی و مربوط به کتابهای درسی، کتاب تولید و چاپ کرده است، تصریح کرد: این موسسه فرهنگی، در جهت سیاست های آموزش و پرورش، بیشتر کتابها را در جهت تقویت مباحث درسی و به صورت موضوعی تولید می کند، به عنوان مثال در خصوص موضوع انرژی که در کتب علوم دانش آموزان آمده است، چندین کتاب در انتشارات مدرسه تهیه شده است تا دانش آموز به صورت مفصل تری با موضوعات مربوط به انرژی آشنایی و اطلاعات کسب کند.

مدیرعامل انتشارات مدرسه در ادامه اظهار کرد: در حوزه کارشناسی نیز تعداد زیادی کتاب در همه زمینه ها تولید شده که به عنوان مثال می توان از کتاب “اضطراب در ریاضی” در حوزه روانشناسی نام برد.

چاپ زندگینامه شهدای هسته ای در سال ۹۲

هاشمی با اشاره به کتابهای مربوط به زندگی نامه مشاهیر و دانشمندان گفت: در حوزه زندگی نامه ها نیز، موسسه فرهنگی مدرسه برهان کتاب هایی را در خصوص زندگی نامه شهدای بنام، علما، مراجع، افراد صاحب نظر و دانشمندان تولید کرده است.

وی در ادامه از چاپ زندگی نامه شهدای هسته ای کشورمان در سال جاری خبر داد و افزود: کتابهای زندگی نامه دانشمندان شهید هسته ای را در حال حاضر در دست چاپ داریم.

ارائه نرم افزار آموزشی همراه با کتاب

مدیرعامل موسسه فرهنگی مدرسه برهان تصریح کرد: در حال حاضر، در یک حرکت جدید، کتابهایی که توسط این موسسه تهیه و چاپ می شود، به همراه یک نرم افزار در اختیار مخاطبین قرار می گیرد؛ در سال ۹۱، کتاب نانو برای مقطع متوسطه به همراه نرم افزار مربوطه، چاپ و عرضه شد.

هاشمی با بیان اینکه صبغه کار انتشارات مدرسه، فرهنگی است، ادامه داد: علی رغم اینکه موسسه فرهنگی مدرسه برهان، یک موسسه خودگردان است، اما این موسسه انتشاراتی به دنبال درآمدزایی بالا و سود فراوان نبوده است.

همکاری با مدارس در تجهیز کتابخانه ها/ارائه کتاب متناسب با نیاز دانش‌آموزی

مدیر عامل انتشارات مدرسه در پاسخ به این سوال که آیا این موسسه در جهت تجهیز کتابخانه های کلاسی مدارس، برنامه ای دارد یا خیر؟ گفت: بله، حدود ۲ سال است که این موضوع را به صورت جدی دنبال می کنیم، البته انتشارات مدرسه همیشه در مدارس حضور پر رنگی داشته است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر با برخی از ادارات کل آموزش و پرورش استانها، درخصوص تجهیز کتابخانه های مدارس همکاری و ارتباط داریم، اضافه کرد: کتابهایی که باید وارد کتابخانه های کلاس شوند، حتما باید به صورت کارشناسی مورد بررسی قرار گیرند تا متناسب با نیازهای دانش آموزان باشد.

هاشمی افزود: تجهیز کتابخانه های مدارس، اقدام خوبی است که ادامه دار نیز خواهد بود و اعلام آمادگی می کنیم درصورتیکه آموزش و پرورش مناطق و استانها و خود مدارس تمایل داشته باشند، در تجهیز کتابخانه های مدارس و کلاس همکاری خواهیم داشت.

چند کتاب درباره سیاستگذاری های سندتحول در دست چاپ است

مدیرعامل موسسه فرهنگی مدرسه برهان با اشاره به سیاست های تحولی وزارت آموزش و پرورش، گفت: کتاب “فلسفه تعلیم و تربیت اسلامی”، “نقشه راه تعلیم و تربیت” و کتاب “مدرسه ای که من دوست دارم” بنا به طرح و تاکید وزیرآموزش و پرورش، توسط انتشارات مدرسه تهیه و چاپ شده است.

هاشمی در پایان با بیان اینکه ۲ تا ۳ کتاب دیگر نیز مربوط به سیاست گذاری های سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در دست چاپ است، خاطرنشان کرد: انتشارات مدرسه موظف است در چارچوب سیاست های وزارت آموزش و پرورش در جهت تقویت مباحث درسی دانش آموزان و مسائل مربوط به تعلیم و تربیت، به چاپ و تهیه کتاب بپردازد.

شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۰۸:۵۲
کد خبر : 14620
بازدیدها: 262

پاسخی بگذارید »