جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش

پیک‌های نوروزی دانش‌آموزان اجباری نیست/تعیین تکالیف نوروزی برعهده معلمان باشد

danesheroz اسفند ۱۵, ۱۳۹۱ ۰
پیک‌های نوروزی دانش‌آموزان اجباری نیست/تعیین تکالیف نوروزی برعهده معلمان باشد

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه تهیه و توزیع پیک‌های نوروزی کاملا اختیاری است و هیچ گونه اجباری در این خصوص وجود ندارد، گفت: باید تکالیفی برای دانش‌آموزان در نظرگرفته شود که صلاحیت‌های علمی و اجتماعی او را ارتقا دهد و متناسب با توانایی‌های دانش‌آموز باشد

فاطمه قربان  در پاسخ به این پرسش که تکالیف و پیک‌های نوروزی دانش‌آموزان چگونه خواهد بود؟ اظهار کرد: تهیه و تدوین پیک‌های نوروزی از سوی وزارتخانه به استان‌ها تفویض شده است و بسیاری از استان‌ها نیز این اختیار را به مناطق و مدارس تفویض کرده‌اند.

 

وی در پاسخ به این سوال که آیا تهیه و توزیع پیک‌های نوروزی در استان‌ها اجباری است یا خیر؟ گفت: تهیه و توزیع پیک‌های نوروزی کاملا اختیاری است و هیچ گونه اجباری در این خصوص وجود ندارد.

 

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: ما معتقد هستیم تکلیفی که به دانش‌آموز داده می‌شود باید به رشد و ارتقای او بیانجامد نه اینکه تکالیفی برای دانش‌آموزان در نظر گرفته شود که نه تنها به معلومات او اضافه نمی‌کند بلکه والدین و اطرافیان دانش‌آموز را هم تحت فشار قرار دهد.

 

قربان تصریح کرد: اگر تکالیف سخت‌تر از توان دانش‌آموز باشد تنها باعث وارد شدن استرس به او می‌شود و در ارتقای علمی دانش‌آموز تاثیری ندارد. به همین دلیل اعتقاد ما بر این است که باید تکالیفی برای دانش آموزان درنظرگرفته شود که صلاحیت های علمی و اجتماعی او را ارتقا دهد و متناسب با توانایی های دانش آموز باشد.

 

وی خاطرنشان کرد: در ایام نوروز حتی دید و بازدیدها و سفرهای نوروزی می تواند در رشد و ارتقای جنبه اجتماعی دانش اموز تاثیر به سزایی داشته باشد؛ زیرا ما معتقدیم شخصیت انسان دارای جنبه های گوناگون است و در کنار جنبه های علمی، جنبه های اجتماعی و معنوی هم از اهمیت زیادی برخوردار است.

 

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: به نظر من بهترین کسی که می تواند برای دانش آموز تکالیف نوروزی تعیین کند، معلم است. زیرا معلم ۶ ماه با دانش آموز خود در ارتباط بوده و بهتر از هر کسی نیازهای آموزشی دانش آموز خود را می شناسد.

سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۱ - ۱۷:۰۱
کد خبر : 8750
بازدیدها: 268

پاسخی بگذارید »