شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

همزمان با هفته دفاع مقدس:

پیکر پاک ۲ تن از شهدای گمنام تشییع شد

danesheroz1 مهر ۲, ۱۳۹۲ ۰
پیکر پاک ۲ تن از شهدای گمنام تشییع شد

دانش روز: پیکر مطهر دو تن از شهدای گمنام ۸ سال دفاع مقدس در شهرداری کرج تشییع شد

به گزارش دانش روز، شهرداری کرج امروز حس و حال خاصی را تجربه کرد، فضایی معنوی که برای دقایقی پرسنل شهرداری کرج را از هیاهوی وظایف و رویدادهای سازمانی به روزهای جبهه و جنگ برد و حلقه عاشقی را گرداگرد دو کبوتر خونین بال سالهای دفاع مقدس بست تا گمنامی ها رنگ ببازد و خوشنامی ها جای آن را بگیرد.

امروز همه آمدند تا مادرانی را که چشمانشان خیره به راه آمدن فرزندش مانده تسلی باشند و بگویند فرزندانتان تا همیشه جاویدانند.

معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری کرج ظهر امروز در مراسمی که با حضور جمعی از مسئولین و کارکنان شهرداری مرکز به منظور تشییع پیکر ۲ تن از شهدای گمنام هشت سال دفاع مقدس در محل نمازخانه شهرداری مرکز انجام شد، استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی را از برکات خون شهدا عنوان کرد.

مصطفی رضا حسینی با اشاره به اینکه شهدای ما کسانی بودند که بزرگترین سرمایه خود یعنی جانشان را در طبق اخلاص گذاشته و با ایثارگری پیروزی قاطع را نصیب کشور کردند، گفت: با گذشت این سالها نباید فراموش کرد که انقلاب اسلامی چگونه بدست آمده است.

وی در ادامه پاسداری از انقلاب و ارزشهای اسلامی را از ضروریات دانست و افزود: هدف از هشت سال دفاع مقدس، دفاع از ناموس، شرف و مملکت بود و امنیت امروز جامعه ما مرهون همان دلاوری های  دفاع مقدس است که به برکت خون شهدا و جانفشانی ایثارگران و رزمندگان به دست آمد.

این مسئول تاکید کرد: شهدا چشم و چراغ این ملت هستند و گرامی داشت یاد و خاطره آنها وظیفه همه ما است.

رضاحسینی با تاکید بر ارج نهادن به مقام والای شهدا و گرامیداشت آنها، گفت: یاد و خاطره شهدای دوران دفاع مقدس نشان می دهد که مردم ایران هنوز پیروان راستین ولایت هستند و شهدا را فراموش نکرده اند.

شایان ذکر است، در این مراسم شهبازی با اجرای تئاتر حماسی همگان را تحت تاثیر قرار داد و خاطرات جنگ را برای حاضرین بازخوانی کرد.

این دو شهید گمنام در سنین ۱۸ و ۱۹ سالگی درعملیات والفجر مقدماتی به فیض شهادت نائل آمده اند.

منبع:کامنا

سه شنبه ۲ مهر ۱۳۹۲ - ۲۲:۳۵
کد خبر : 62321
بازدیدها: 290

پاسخی بگذارید »