شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

پیش‌ بینی دقیق سرطان سینه با نرم‌ افزار جدید

danesh مهر ۱۹, ۱۳۹۵ ۰
پیش‌ بینی دقیق سرطان سینه با نرم‌ افزار جدید

دانش روز: آنیکا چیرلا دانش‌ آموز ۱۴ ساله آمریکایی با به کارگیری فناوری یادگیری ماشینی موفق به تولید نرم‌ افزار هوشمند پیش‌ بینی دقیق سرطان سینه در میان زنان شد

به گزارش دانش روز از ساینس نیوز، نمایشگاه علوم گوگل این هفته میزبان ۱۶ تیم نوجوان نخبه از سراسر جهان برای ارائه ایده‌های خلاقانه و خلاصه مقالات بود.

نمایشگاه امسال گوگل بیشتر بر فناوری هوش مصنوعی به ویژه یادگیری ماشینی تمرکز داشت.  اکثر دانش‌آموزان نخبه از سراسر جهان، طرح‌های جالب توجهی را در این نمایشگاه ارائه کردند. در میان طرح‌های موجود، طرح دانش‌ آموز نخبه آمریکایی که دقت تشخیص سرطان سینه را تا ۲۰ درصد افزایش می‌دهد، مورد توجه مسئولان گوگل قرار گرفت.

این دانش‌آموز نخبه با ساخت یک نرم‌افزار با اطلاعات دریافتی از ماموگرام دیجیتال و شاخص میزان تراکم توده موفق شد تا دقت پیش‌بینی سرطان سینه را از ۶۴ درصد به ۸۴ درصد افزایش دهد.

نرم‌افزار طراحی شده توسط این دانش‌آموز طیف بیشتری از اطلاعات در مورد وضعیت بافت پستان را مورد بررسی قرار داده و با مقایسه اطلاعات نهایی با پایگاه تصاویر اینترنتی مربوط با ماموگرام‌های قبلی، دقت پیش‌بینی سرطان را تا ۲۰ درصد افزایش می‌دهد.

پایگاه خبری البرز ۲۴ و دریافت اخبار شهری استان البرز

logo

 

دوشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۵ - ۰۰:۱۶
کد خبر : 161491
بازدیدها: 972

پاسخی بگذارید »